Mustafa Cengiz: Galatasaray'ın kadrosu Şampiyonlar Ligi için yeterli..

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu. Cengiz, FFP içinde gerekenleri yaptıklarını söylerken, Galatasaray'ın kadrosunun Şampiyonlar Ligi için yeterli olduğunu söyledi. Cengiz, Emre Akbaba'yı da makul fiyatlarla kadroya katabileceklerini söyledi. 

FUTBOLCU SATMADAN, FUTBOLCU ALAMAYIZ
Bunlar doğal şeyler. Teknik kadronun talebi doğrultusunda gerekeni FFP içinde yapıyoruz. Şu anda mesele sadece mali değil. Tabii ki mali sorunlar var ama geçici sorunları bu ülke aşar. Ortalama yaşı 29 olan bir ülkeden bahsediyoruz. Ülkemiz de, kulüplerimiz de bu zorluğu atlatacak. Attığımız her adıma dikkat etmemiz gerek. Bir futbolcu alsak bile, hiçbir mali sorunumuz yokken bile bahsettiğiniz oyuncuları alsak, oynatamayız. Futbolcu satmadan, futbolcu alamayız. Sadece Süper Lig'de oynatabiliriz, Şampiyonlar Ligi'nde oynatamayız. Biz ne yaptığımıza dikkat etmek durumundayız. Taraftar bize, teknik kadroya ve kendi ruhuna inansın. Taraftar bizim yanlışlara düşmeyeceğimize inanarak bu görevleri tebliğ etti. Biz oyuncu satmadan oyuncu alamayız. Denayer'i de geçen yıl gibi uygun koşullar içinde kiralayabiliriz.

GALATASARAY'IN KADROSU DEVLER LİGİ İÇİN YETERLİ
Bizim futbolcularımıza inanın diyoruz, eğer siz inanmıyorsunuz, bu takım Şampiyonlar Ligi'ni götüremez diye yazılar var. Hayır efendim, bu takım götürür. Galatasaray'ın olduğu her yerde mücadele vardır, başarı vardır. Hocamız da bunu bildiği için "inan edin" diyerek bir deklarasyon yayınladı. Galatasaray'ın bu mevcut kadrosunu Şampiyonlar Ligi'nde götüremeyecek diyenlere benim sözüm. Hocam bazı oyunculara yönelik söyledi. Hiç hocam kendi takımını açığa düşürür mü? 

EMRE AKBABA ANCAK MAKUL FİYATLARA BİTER
Emre Akbaba olası, makul şartlar içerisinde, bizi de istediğini söylüyorlar, biz görüşmedik, öyle bir saygısızlık yapmayız. Sevgili başkanıyla konuştuk Alanyaspor'u, tanıdığımız insanlar. Onlar bizim teklifimizin 2 katı gibi bir noktadaydı. Elbet optimum bir noktaya gelirse ve mevcut kurlar içinde olası bir transfer olursa, biz onu realize etmek isteriz..

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.