Mustafa Cengiz: Ndiaye transferi temenni ederim olsun

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yeni transferler için gerçekleştirilen imza töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ndiaye transferinin de bitmeye yakın olduğunu belirten Mustafa Cengiz, rakiplere saygı duyduklarını da belirtti. Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde...

BİR TARAFTAR OLARAK FATİH HOCAMA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Allah mutlulukla birlikte olmayı artırsın. Emre Akbaba kardeşimiz zorlu bir yolun ardından yanımızda oturuyor. Samimi olmak, dürüst olmak en doğru yoldur. Emre için bir imza töreni yapacaktık ama Henry, Nagatomo ve Muğdat’ın da töreninin yapılmadığını gördük. Bu nedenle hep birlikte aldık. Dördü de aynı takımın insanları. Yarın çok zorlu bir maçımız var. Buna rağmen Fatih Terim bu riski göze aldı. Bir taraftar olarak Fatih Hocama da teşekkür ediyorum. Sayın Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’nın da tavsiyesiyle inşallah Nagatomo için iyi niyet elçisi olarak da bir tören yapacağız. Henry çok genç ve çok değerli bir oyuncumuz İnşallah sadece kiralık olarak değil, ileride ömür boyu bizimle olur Türk ve dünya futboluna da çok şey katacağına inanıyoruz.

NEF, TARAFTARLARIN OLUMLU TEPKİSİNDEN ÇOK MUTLU
NEF inşallah 4 milyon Euro’nun tamamını karşılar. Fakat sevgili Timur ile bugün de uzun bir telefon görüşmesi yaptık. Kendisi taraftarın Türkiye’de gösterdiği olumlu tepkiden çok mutlu. NEF bütün Türkiye’ye örnek oldu. Bütün Türkiye’nin sponsorlardan çekindiği durumda NEF bir duruş gösterdi. Duruş her şeydir. Örneğin Emre Akbaba’ya ilginin nedeni sergilediği duruş ve kişilikten ötürü. Tarihte ilk defa bir yerli futbolcu bu kadar kalabalık bir şekilde karşılandı. Bunun nedeni duyulan saygı. NEF’e şunu diyelim ‘ağanın eli tutulmaz.

CAMİA MÜSTERİH OLSUN BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ
Kredilerimiz kısa vadeliydi.  Ne demek bu? 2 yıl içindeki 400 milyon TL’lik kredi hacminin 280 milyon TL’sini bu sene ödemek… Biz bu kredilerin tamamını ödenebilir 4 yıla yaydık. Euro ve Dolara tekabül edenleri de TL’ye çevirdik uygun kur ve faizlerle. Doğruların er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Camia müsterih olsun biz elimizden geleni yapıyoruz. Mali yapılandırmayı düzgün ve sistematik hale getirmeyi düşünüyoruz.

HAYALİM TL ÜZERİNDEN SÖZLEŞME YAPMAK
Hayalim hem TL üzerinden sözleşme yapmak hem yabancı futbolcuları ‘hedging’e bağlamak. Ama acil şartlar, ani şartlar yüzünden henüz bunda tam teşekkürlü değiliz. Ben tek başıma bunu yapamam. Bunda devletin ve diğer kulüplerin de desteği çok önemli. Devletimiz buna start versin. Futbolcu ithalatı ve ihracatında açıktayız. Türkiye bir futbol ülkesi. Bunun mutlaka artıya geçmesi gerek. Ben 5 yıl içinde bu işin düzeleceğine inanıyorum ve inanmak istiyorum.

NDIAYE İÇİN PAZARTESİ-SALI HAYIRLI BİR HABER VERİRİZ
Ndiaye transferi temenni ederim olsun. Stoke City’nin CEO’sunu kayınpederi vefat etmiş Allah rahmet eylesin. İnşallah Pazartesi-Salı hayırlı bir haber veririz. Dış dinamikleri kontrol edemiyoruz. Hayırlısıysa olur.

BİR KIZI ÇOK KİŞİ İSTER BİR KİŞİ ALIR
Menajerlere ben kızmıyorum ama öyle rakamlar telaffuz ediliyor ki… Öyle rakamlar yok. Hayali rakamlar uçuşuyor. Bütün futbolcularımıza teklif var, ses var. Şimdi biz görüntü arıyoruz. Sağlıklı, Galatasaray’ın hayrına olacak uygun görüntü… Her futbolcuya profesyonel dünyada teklif olur. Emre’nin duruşu bizi duygulandırdı. Alanyaspor da başka bir takımın teklifini bekliyordu. Bir kızı çok kişi ister bir kişi alır.

ALİ SAMİ STADI'NIN CEPHESİ İLE İLGİLİ DE ÇALIŞMALARIMIZ VAR
Ali Sami Yen Stadı’nın cephesi ile ilgili de çalışmalarımız var. Işıklandırmaya önem verdik. Boyamada eskime var. Maliyeti 10 milyon TL’ye yakın. Önümüzdeki yaz stadı tamamen bir bakıma sokmak istiyoruz. Ben de gri beton yığınından müthiş rahatsızım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de metro girişleri ve Cendere’den girişler için çok sıkı çalışıyor. Bize bütün her şeyi yapma sözünü verdiler. 6 daire başkanı incelemede bulundu. Bu vesile ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de candan teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Ben bir camiayı temsil ediyorum. Biz kavgayla bir yere varamayız. Rakiplerimiz çok güçlü ve değerli camialardır. Benim bir düşmanlığım veya garezim yok. Galatasaray’ın açık ve şeffaf olduğuna inanıyoruz. Kimseye laf atmıyorum. Rakibimize saygı duyuyoruz. Kendimize de saygı duyuyoruz. 

İhtiyaçlar bitmez. Elimizden geleni yapacağız. Sevgili hocamıza da çok teşekkür ediyorum. Umarım Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizin başını yere eğdirmeyeceğiz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.