Terim'in sistemine uymayan Maicon yolcu!

Geçtiğimiz sezon da geçen her hafta savunmaya öne çeken Fatih Terim, rakip kaleye daha yakın oynatmak istediği takımında, ağır kalan Maicon'u gönderilecek listesinin ilk sırasına yazdı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Galatasaray'da üzeri çizilen ilk oyuncu olan Maicon'un piyasasının olması ve maaşanın 2.2 milyon Euro gibi ödenebilir bir seviyede olması bu operasyonu daha kolay kılıyor.

Ancak sambacının üzerinin çizilmesinin tek nedeni olarak maddi noktalar değil. Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in savunmanın kendi kalesine mesafesini uzatmak istediği ve bu nedenle defansta hızlı futbolculara ihtiyaç duyduğu bildirildi.

MESAFE HESABI
Göreve geldiğinde takım savunmasının kendi kalesine olan ortalama uzaklığını 32.2 metreden 33.9 metreye çıkaran Terim'in bunu daha da geliştirmek istediği bildirildi. Bu mesafenin 35 metrenin üzerine çıkacağı, bu durumda ise Maicon'un oynamasının büyük risk oluşturacağı ifade edildi.

PASAPORTU AVANTAJ
Açık alanda tecrübeli oyuncunun bu zaafiyetinin kendileri için büyük bir problem yaratabileceğini öngören teknik kadro bu nedenle savunmada hızlı isimlere ihtiyaç duyuyor. Yeni sezonda takımı rakip kaleye daha yakın oynatmak isteyen Terim'in bu tempolu futbola ayak uydurabilecek futbolcuları özellikle istediği belirtildi.

Brezilyalı futbolcu Maicon'un aynı zamanda Portekiz pasaportunun olması transferinde önünü açıyor. Uzun yıllar Porto'da oynayan oyuncunun burada piyasasının olması transfer için Galatasaray'ı da umutlandırıyor. Sporting Lizbon'un gündemine de gelen Maicon için sarı-kırmızılılar 7-8 milyon Euro bonservis geliri bekliyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.