Belhanda'ya ağır ceza kapıda!

Trabzonspor maçında gereksiz bir kırmızı kart gören Younes Belhanda'ya ağır bir ceza yolda. Galatasaray Yönetimi, takımdan kaç maç ayrı kalırsa cezasını buna göre kesecek, Fatih Terim de zorunlu kalmadıkça artık ilk 11'de yer vermeyecek.

Milliyet gazetesinin haberine göre; PFDK’nın Faslı futbolcuya vereceği karar, para cezasının da belirleyicisi olacak. Aylık 335 bin euro alan sarı-kırmızılı oyuncunun kaçırdığı süre, ücretinden düşülecek. Belhanda’nın en az 2 maç ceza alması beklenirken bunun karşılığının 165 bin euro olması öngörülüyor.

Galatasaray’da Trabzonspor deplasmanında kırmızı kart gören Belhanda’ya ağır ceza geliyor. Teknik direktör Fatih Terim, Faslı futbolcunun yaptığını kabul edemezken, yıldız oyuncuya ağır para cezası verilecek.Sarı-kırmızılılar cezanın derecesini Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) oyuncuya vereceği cezaya göre belirleyecek. Futbol disiplin talimatına göre futbol oyun kurallarına aykırı olarak sert ve ciddi faul yapan futbolculara 2 ila 4, şiddetli harekette bulunan futbolculara ise 3 ila 6 müsabakadan men cezası verileceği düşünüldüğünde Belhanda’ya yaklaşık 165 bin ile 500 bin euro arasında bir ceza verilebileceği öngörülüyor.

Oynayamayacak
Galatasaray’dan yıllık net olarak 3 milyon 350 bin euro kazanan Belhanda’nın maaşı 10 aya bölünüyor. Bir aylık ücretinin maç başına düşen karşılığı da belirleyici oluyor. Çünkü ceza yönetmeliğinde, futbolcunun aylık kazancı ve yalnız bırakacağı maç sayısı dikkete alınarak yaptırım uygulanıyor.

Sarı-kırmızılılarda Younes Belhanda’ya yaptırımlar da sadece maddi olmayacak. Teknik direktör Fatih Terim de oyuncunun üzerini çizdi. 28 yaşındaki futbolcu zorunlu olmadıkça 11’e alınmayacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.