Efe Güven: Daha alacağımız çok yol var

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı başantrenörü Efe Güven, geride kalan Bolu kampı ve Ankara’daki hazırlık karşılaşmalarının ardından resmi sitemize açıklamalarda bulundu. Daha alınacak çok yol olduğunu belirten Efe Güven, genç oyunculardan olumlu sinyaller aldıklarını da belirtti. Efe Güven'in açıklamaları şu şekilde..

DAHA ALACAĞIMIZ ÇOK YOL VAR
Yeni sezon hazırlıklarımızın ikinci etabını Bolu’da yaptığımız antrenmanlar sonrasında Ankara’da oynadığımız 3 maç ile tamamladık. Milli Takımda bulunan kaptanımız ve iki Amerikalı oyuncumuzun yokluğunda tam kadro olamadık. Tam kadro olarak çalışmalarımız Ekim ayının başında olacak. Bu da genç oyunculardan kurulan bir kadro için sezon öncesinde zorlu fikstürümüz için bir handikap olacak. Yine de tam kadro olarak, en az 2 ya da 3 maç oynamak istiyoruz. Bu maçlar, takımı bir araya getirme konusunda hız kazanmamızı sağlayacaktır. Kampta özellikle bireysel ve takım savunması üzerinde çok durduk. Neredeyse her gün çift antrenman yaptık. Kampta yer alan yabancı oyuncularımızın takım ile uyumu ve gençlerle birlikteliği bizim için çok önemli artılardandı. Ancak istediğimiz seviyede değiliz, daha alacağımız çok yol var.

İNCİ, EDA VE SUDE'DEN ÇOK OLUMLU SİNYALLER ALDIK
Ankara’da oynadığımız üç hazırlık maçı ile ilgili bir değerlendirme yapmak gerekirse; özellikle gençlerimizden İnci Güçlü, Eda Şahin ve Sude Yılmaz’dan çok olumlu sinyaller aldık. Bu sezon projemiz ve misyonumuz doğrultusunda genç oyuncularımızın katkısı çok önemli olacak. Son oynadığımız Ormanspor maçında sezona ve geleceğe yönelik olumlu sinyaller aldık. Ama dedigim gibi; istediğimiz seviyenin, özellikle de mücadele kısmının çok altındayız. Daha sert ve agresif olmamız gerekiyor.

AMACIMIZ İZLEYENLERİN KEYİF ALDIĞI BİR TAKIM OLMAK
Önümüzdeki bir haftalık periyotta TKBL takımımız federasyon kupasına katılacak. Çalışmalarımız yine eksik bir kadro ile devam edecek. Uzunumuz Victoria Macaulay, Pazartesi İstanbul’a geldi. Onunla da bu hafta itibariyle çalışmaya başlayacağız. Bu sene amacımız, katılacağımız tüm kulvarlarda rekabetçi, sonuna kadar pes etmeyen izleyenlerin keyif aldığı bir takım olmak. Yetenekli ve genç bir kadromuz olduğunu biliyoruz. Kamp çalışmalarımız verimli geçmesine rağmen tam kadro olamamanın sıkıntısını yaşadık. Sezon başı fikstürümüz zorlu olsa da, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde ve Avrupa kulvarında sonuna kadar savaşan, taraftarın gurur duyacağı bir takım izletmeyi hedefliyoruz.

Bence Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi geçtiğimiz sezonlara oranla birkaç takım dışında ekonomik sıkıntılarla baş etmesine rağmen halen Avrupa’nın en güçlü ligi ve tahmin edilmesi zor bir ligi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.