Galatasaray'da yetki endişesi!

Galatasaray'da camia bugün oynanacak olan Erzurumspor maçı kadar yarın yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul'a da odaklanmış durumda.. Mevcut yönetimin bazı taşınmazlar ve kulüp yönetimi hakkında yetkiler isteyeceği genel kurula dair en büyük soru işareti olumsuz bir karar çıkması yönünde neler olacağı! 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi, 'Ya yetki verilmezse' tartışması devam ediyor. Daha önce olumsuz bir durumda ayrılık sinyali veren ve "Genel kuruldan bazı yetkiler isteyeceğiz. Tasarruf, finansal işlemler, bütçe revizyonu gibi konular... Her şey kulübün geleceğiyle ilgili... Ben buraya kazık çakmaya gelmedim. Bana güvenoyu verilmezse burada durmam." açıklaması yapan Başkan Mustafa Cengiz'ın önceki günkü ifadeleri kafa karıştırdı.

Cengiz, yetki verilmemesi durumunda da göreve devam edeceğini açıkladı. Ancak yine başkanın üyelerle yaptığı sohbetlerde çok açık ayrılık sinyali verdiği belirlendi. Mustafa Cengiz'in konuyla ilgili olarak yapılan sohbetlerde kendisine söz konusu yetkilerin verilmemesi durumunda istifa olasılığını ciddi ciddi düşüneceğini söylediği ortaya çıktı.

Ancak aynı ifadeleri kullanan başkanın söz konusu maddelerin genel kuruldan geçmesi için herhangi bir endişe taşımadığı da bildirildi. Mustafa Cengiz'in eleştirilere karşın genel kuruldan yetki alacağına inandığı belirtildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.