Rivere: "Galatasaray, Belhanda için 10 milyon Euro istedi"

Galatasaray'da transfer döneminin konuşulan isimlerinden olan Younes Belhanda ile ilgili Nice Başkanı Jean-Pierre Rivere'den çok önemli açıklamalar geldi.

Nice Başkanı Jean-Pierre Rivere, Fransız basınına verdiği geniş röportajında geride kalan transferi dönemini değerlendirirken Belhanda'ya da değindi.

Jean-Pierre Rivere, Galatasaray ile Belhanda için görüştüklerini de itiraf ederken, ''Transfer döneminin sonuna geldiğimizde önümüzde bir fırsat var mı diye bakmaya başladık. Baktığımız isimler sürpriz değildi, tanıdığımız oyunculara yöneldik'' ifadelerini kullandı.

Belhanda'yı kiralamak istediklerini ancak Galatasaray'ın kiralama yerine 10 milyon euro bonservis taleğ ettiğini söyleyen Jean-Pierre Rivere, ''Younes Belhanda yılda yaklaşık 4 milyon Euro kazanıyor. Kiralamak için Galatasaray ile görüştük. Younes Nice'i seviyor, biz de onu. Maaşını yarı yarıya düşürmeye hazırdı. Ama Galatasaray bonservisi ile vermek istedi, 10 milyon Euro. Bu rakam bizim için imkansız. Galatasaray başkanı da transferi veto etti. Kendisiyle görüştük, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaklarını ve Belhanda'yı kiralık vermeyeceklerini söyledi'' şeklinde konuştu.

Galatasaray, Belhanda'yı 2017/2018 sezonunun başında Nice'den 8,75 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmıştı.
(Webaslan.com)

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.