ü Sorun psikolojik ve odaklanamama! - FCN Blog

Sorun psikolojik ve odaklanamama!

Evinde fırtına gibi esen ve geçen sezon maç kaybetmeyen Galatasaray'ın son 16 deplasman maçının 10'unda puan kaybetmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Teknik direktör Fatih Terim'in de altını ısrarla çizdiği ve kabul etmediğini belirttiği "deplasman fobisi" hakkında bir dönem Galatasaray'da görev yapan sporcu mentörü Prof. Dr. Turgay Biçer açıklamalarda bulundu.

Takvim gazetesinde yer alan habere göre; Akhisar deplasmanında ağır bir yenilgi yaşayan Galatasaray'da gündem deplasman fobisi.. Evinde fırtına gibi esen Sarı-Kırmızılılar'ın dış sahadaki son 16 maçın 10'unda puan kaybı yaşaması büyük bir tartışma konusu oldu. Galatasaray'ın içeride ve dışarıda bu kadar değişken olması kafaları karıştırıyor. 

Milli Takım ve Galatasaray'ın eski mentörü Prof. Dr. Turgay Biçer, "Sorun psikolojik toparlanma ve odaklanma eksikliği. Psikolojik toparlamayı bilmeyen sporcu mesleki olarak eksik yetişmiştir. Antrenör ne kadar hazırlarsa hazırlasın, oyuncu kendini hazırlayamıyorsa iş anlayışında sorun var demektir... Profesyonellik önce sorumluluk demektir." yorumunu yaparken, Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, deplasman dönüşünde kurmaylarıyla bu konuda özel toplantılar yaparak takımını zorlu fikstüre mental anlamda da hazırlamanın planlarını yapıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.