Yusuf Günay: Mevcut sözleşmeler Türk Lirası'na çevrilecek

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından GS TV'ye açıklamalarda bulundu. Sözleşmelerin Türk Lirası'na çevrileceğini açıklayan Yusuf Günay'ın GS TV'ye yaptığı açıklamalar şu şekilde...

MEVCUT SÖZLEŞMELER TÜRK LİRASI'NA ÇEVRİLECEK
Bugünkü toplantıda bir dizi önemli konu görüşüldü. Bunlardan bir tanesi de, Türk Lirası’nın kıymetini koruma hakkındaki 32 sayılı karar çerçevesinde, sözleşmelerin Türk Lirası üzerinden yapılması konusu üzerineydi. Bu kapsamda yerli futbolcu, antrenör ve menajerlerin sözleşmelerinin kulüpler tarafından ele alınması konusunda bir mutabakat sağlandı. Bu konuda da bütün kulüpler ortak hareket etme kararı aldı. Döviz üzerinden yapılan mevcut sözleşmeler Türk Lirası’na çevrilecek ve Türk Lirası üzerinden yenilenecek. Bu sezon itibarıyla geçerli olacak. Zaten burada bir zorunluluk var. Türk Lirası’nın kıymetini koruma hakkındaki 32 sayılı karar çerçevesinde, bütün sözleşmelerin bu şekilde Türk Lirası’na çevrilmesi yasal bir zorunluluk.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.