BSL | Yine galibiyetle tanışamadık!

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, BSL'deki 3. maçında TOFAŞ'a konuk oldu. Takımımız sahadan 97-82 mağlup ayrıldı ve BSL'deki 3. maçında 3. mağlubiyetini aldı.

Takımımız karşılaşmaya Tai Webster- Aaron Harrison - Göksenin Köksal - Nigel Hayes - Zach Auguste beşiyle başladı. Mücadele hücum anlamında zengin, savunma anlamında vasat geçilince Galatasaray ilk 5 dakikayı 12-19 önde geçti. Çeyreğin 5 dakikalık ikinci diliminde de iyi olan taraf TOFAŞ olunca çeyrek 26-27‘lik Galatasaray üstünlüğüyle geçildi. Galatasaray bu çeyrekte özellikle Auguste ile hücum ribaundlarında çok iyi bir performans sergiledi. Auguste ikinci çeyreğin başında da iyi performansını sürdürdü ve Galatasaray skoru 33-39'a getirdi. TOFAŞ'da Mejia oyuna ağırlığını koyunca TOFAŞ oyunu tekrar dengeledi. Bu çeyrek karşılıklı basketlerle geçilince ilk yarı sonunda 48-48'lik skor ortaya çıktı. İlk yarı sonunda takımımızda Zach Auguste 17 sayı-3 ribaund-3 asistlik performansıyla dikkat çekti.

Galatasaray ikinci yarıya da maça başladığı beşle başladı ve fırtına gibi bir giriş yaptı. Galatasaray çeyreğe, Harrison’ın peş peşe iki üçlüğüyle 6 sayı öne geçerek başladı. TOFAŞ’ın farkı kapatma çabalarıyla geçen sonraki anlar dördüncü çeyreğe 5 dakika kala Auguste ve Harrison’ın sayılarıyla 55-64‘lük Galatasaray üstünlüğü getirdi. Ama bu dakikadan sonra işler tersine döndü ve TOFAŞ bu dakikadan sonra istediklerini yapan taraf oldu ve 14-0'lık müthiş bir seri yakalayarak 69-64 öne geçti. Ev sahibi çeyreği de 74-68 önde kapattı. Son çeyreğe de savunma ve hücumda disiplini kaybetmeyen ev sahibi TOFAŞ bitime 7 dakika kala 81-74 öndeydi. Ancak Galatasaray yine reaksiyon verip bitime 3 dakika kala skoru 85-82‘ye getirmeyi bildi. Ancak Galatasaray bu sezonki kanayan yarası basit hatalarına devam edince TOFAŞ tekrar kontrolü eline aldı. Bitime 1,5 dakika gelen Meija üçlüğü skoru 91-82‘ye getirip maçın kaderini tayin etti. Galatasaray, bu skorla BSL'deki 3. maçını da kaybetti. TOFAŞ işe 3. maçında 2. galibiyetini aldı.

Takımımızda oyuncularımızın istatistikleri şöyle:
Zach Auguste: 28 sayı - 7 ribaund - 3 asist
Aaron Harrison: 15 sayı - 4 asist
Tai Webster: 14 sayı - 4 ribaund - 6 asist
Göksenin Köksal: 10 sayı - 7 ribaund - 1 asist
Caner Erdeniz: 6 sayı - 1 ribaund
Nigel Hayes: 4 sayı - 5 ribaund - 4 asist
Jaka Klobucar: 3 sayı - 3 asist
Ege Arar: 2 sayı
Can Korkmaz: 1 asist
Erol Can Çinko: 1 ribaund

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.