Ertuğrul Erdoğan: Atmosferi iyi kontrol etmemiz gerek..

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan7DAYS EuroCup'ta 30 Ekim Salı günü Kızılyıldız'a  konuk olacakları maç öncesi açıklamalarda bulundu. Takım savunması ve ribaundların önemine değinen Erdoğan, geçmişten gelen gergin rekabetten dolayı atmosferi kontrol etmeleri gerektiğini belirtti ve bunu yapmaları durumunda maçı kazanabileceklerini vurguladı.

"BİZİM İÇİN SAVUNMA ÇOK ÖNEMLİ"
“Türkiye Ligi’nde oynadığımız maçtan sonra çok uzun bir hazırlık süremiz olmadı. Bugün bir antrenman yaptık, akşam Belgrad’a uçacağız ve yarın bir şut antrenmanı daha yaparak maç saatini bekleyeceğiz. Son iki maçta izin verdiğimiz sayı miktarı, daha öncesindeki maçlara göre çok yükseldi. TOFAŞ maçında fark son iki dakikada 15 sayılara kadar fırladı. Dolayısıyla bizim için savunma çok önemli. Rakibimiz bize göre daha uzun bir takım, o yüzden bizim için ribaundlar önemli. Bizim savunma dengemizi bozabilecek oyunculara sahipler. O yüzden takım savunması bizim için ribaundlarla beraber çok önemli."

"HÜCUMDA TOPU PAYLAŞMALIYIZ"
"İşin hücum tarafında son haftalarda yaptığımız gibi topu paylaşarak hücum etmemiz lazım. Son maçta 20li sayılarda asist yaptık. Bu seviye asist anlamında çok iyi. İşin basketbol tarafı bu ancak tabii ki atmosfer faktörü de var."

"ATMOSFERİ İYİ KONTROL ETMEMİZ GEREK"
"Kızılyıldız ile aramızda bulunan rekabet biraz gergin bir rekabet. Ben oradaki atmosferi iyi kontrol etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bizim için zor bir atmosfer olacaktır. Eğer oyuncularımız bu atmosferi kontrol edebilirse kazanabileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum."

"ÇOK İNİŞLİ ÇIKIŞLI BİR BASKETBOL OYNUYORUZ"
"Bizim için şu andaki en önemli konu oynadığımız basketbolu üst seviyeye taşıyabilmek. Çünkü çok inişli çıkışlı bir basketbol oynuyoruz. Maç içerisinde bir anda 10 sayı öne fırlayıp sonra geriye düştüğümüz dönemler olabiliyor. Daha sonra tekrar öne de geçebiliyoruz. Bu şekilde oynamak hem psikolojik hem de teknik olarak kolay değil. Çocukların mücadele gücünden ve çalışma temposundan şikayetim yok. Ancak basketbol bilgisi olarak biraz gerideyiz. Bunu geliştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde arka arkaya galibiyetlerle hem psikolojik olarak rahatlamak hem de taraftarımıza sene başında verdiğimiz olumlu mesajı devam ettirmek istiyoruz."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.