Ertuğrul Erdoğan: Biraz daha krediye ihtiyacımız var...

Galatasaray'ın, Germani Basket Brescia'yı 84-76 mağlup ettiği maçın ardından başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu. Son 3 maçı basit hatalarla ve ufak farklarla kaybettiklerini söyleyen Erdoğan, bu maçın sonlarında bu hataları yapmadıklarını vurgularken genç bir takım olduklarını ve krediye ihtiyaçları olduğunu söyledi.

"EN İYİ OYUNUMUZU SON ÇEYREKTE OYNADIK"
"Öncelikle taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Son 3 maçı yaptığımız benzer hatalar sonucu çok ufak farklarla kaybettik. İşin kötü tarafı hep benzer hatalar yapıyorduk. Bu maçın ilk yarısında da daha önceki maçlarda yaptığımız hataları tekrarladık. Çok basit top kayıpları yaptık ve rakibimize çok kolay basket şansları verdik. İkinci yarıdaysa bu alanlarda çok daha iyiye gittik. Sadece üç top kaybı yaptık. Genç bir takımız ve bunun da etkisiyle çok hata yapıyoruz. Rakibe kolay şut ve turnike şansları veriyoruz. Bunlara rağmen en iyi oyunumuzu son çeyrekte oynadık. Rakibimizi 11 sayıda tuttuk. Bu yüzden takımımı tebrik ediyorum."

"GENÇ BİR TAKIMIZ VE ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR"
"Brescia karşısında oynaması çok zor bir rakip. Zaman zaman sahada 5 kısa oyuncu ile kalıyorlar. Hatta bu kısa oyuncularına post-up oynatmaktan da çekinmiyolar. Bu bizim ligimiz için çok alışılmış bir basketbol değil. Çok geleneksel bir basketbol oynadıklarını söyleyemeyiz. Bu yüzden çok değerli bir galibiyetti. Bundan önce kaybettiğimiz üç maç için çok üzgünüm ama bugün aldığımız galibiyet için de bir o kadar mutluyum. Medya gününde de söylemiştim, biz genç bir takımız ve zamana ihtiyacımız var. Biraz daha krediye ihtiyacımız var ve bunu da kazanarak yapmamız lazım. Çünkü zaman şu anda bizim için büyük bir lüks. Umarım önümüzdeki maçlarda da bugünkü iyi performansımızı tekrarlarız."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.