Ertuğrul Erdoğan: Şu an için takviye düşünmüyoruz

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızın, deplasmanda TOFAŞ'a 97-82 kaybettiği maçtan sonra başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu. Yapılacak tek şeyin daha çok çalışmak olduğunu belirten Ertuğrul Erdoğan, şu an için takviye düşünmediklerini de belirtti. Ertuğrul Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde...

YAPILACAK TEK ŞEY VAR, O DA DAHA ÇOK ÇALIŞMAK
İşin doğrusunu söylemek gerekirse çok iyi götürdüğümüz bir maçtı ancak özellikle son periyotta oyun planından tamamen uzaklaşmış bir Galatasaray takımı vardı. Maçın hakkının da bu şekilde 15 sayılık bir mağlubiyet olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Birkaç kez 10 sayıya kadar öne de geçtik. Maalesef bu sezonun başındaki hazırlık maçlarından biri bizim başımıza gelen bir durum. Çok basit hatalar yapıyoruz ve ne yazık ki hatalarımızdan da ders çıkarmıyoruz. TOFAŞ'ı aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Yapılacak tek bir şey var, o da daha çok çalışmak. Toparlayacağımıza eminim ancak bu süreç benim beklediğimden daha zor olacak gibi gözüküyor.

ŞU AN İÇİN TAKVİYE DÜŞÜNMÜYORUZ
Takım şu an galibiyet alamadığına göre yeterli değil ancak takviye için çok erken. Elimizde zaten zor oluşturduğumuz bir kadro var. Dolayısıyla şu an için takviye düşünmüyoruz. Elbette konuştuğumuz bazı konular var. Sezon başladıktan sonra yapılan takviyelerin adaptasyon süreci de çok kolay olmuyor. Çok büyük bir gereklilik olursa tabii ki takviye yapılır ancak biz şu anda elimizdeki oyuncuların Avrupa basketboluna adapte olmasına odaklanıyoruz.

3. periyodun son 4 dakikasında potaya gitmeyi bıraktık. TOFAŞ takımı adam adama savunma yaparken çok rahat pozisyonlar bulabiliyorduk ancak biz bir anda potaya gitmeyi bıraktık. Bu da bizi pozisyon zenginliğinden uzaklaştırdı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.