Galatasaray'a Nagatomo'dan da kötü haber!

Milli takım arasının ardından sakatlıkların peşini bırakmadığı Galatasaray'a bir kötü haber de Yuto Nagatomo'dan geldi. Dünkü karşılaşmanın 80. dakikasında göğsüne top gelen ve daha sonra oyundan çıkmak zorunda kalan Nagatomo hastaneye götürülmüştü. Yuto Nagatomo'nun göğsüne gelen topla akciğer sönmesi yaşadığı açıklandı. Galatasaray, Nagatomo'nun sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Kulübümüzden yapılan açıklama şu şekilde:

Mücadelenin 80. dakikasında yaşanan bir pozisyonda Nagatomo'nun göğüsüne top geldi. Yere yığılan başarılı futbolcu daha sonra oyundan çıkmak zorunda kaldı. Teknik Direktör Fatih Terim 81. dakikada Nagatomo'nun yerine Ömer Bayram'ı aldı. Terim, maçta göğüs bölgesine sert top gelen Yuto Nagatomo'nun hastanaye götürüldüğünü duyurdu. 


Schalke 04 maçı sırasında göğsüne gelen top sonrası, sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Yuto Nagatomo’nun saha kenarında yapılan ilk muayenesinde sağlık heyetimizin riskli bir durumu fark etmesinin ardından oyuncumuz, ileri tetkik ve tedavi amacıyla sponsor hastanemize sevk edilmiştir.

Hastanede yapılan ilk değerlendirmede oyuncumuza aldığı darbeye bağlı olarak pnömotoraks (akciğer sönmesi) teşhisi konmuş olup, duruma müdahale edilerek oyuncumuzun akciğerine tüp uygulanmıştır.

Durumu iyi olan ve birkaç gün hastanede takipleri devam edecek oyuncumuzla ilgili ileri bir tedavi gerekip gerekmeyeceği yapılacak değerlendirme sonrası netleşecektir.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.