Galatasaray'da 'TL' zirvesi!

Dolar ya da Euro üzerinden yapılan anlaşmaları TL'ye çevrilecek olan futbolcularla hafta içinde bir toplantı yapacak olan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak, "Yabancı oyuncular ile yerliler arasındaki makasın açılmasına izin vermeyeceğiz" mesajını iletecek.  

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Türkiye'de yerleşik kişiler arasında dövizle yapılan sözleşmelerin TL'ye çevrilmesini öngören düzenlemesinin ardından, yerli oyuncuların sözleşmesini TL'ye çevirecek olan Galatasaray'da temel prensipler belirlendi.

Yönetim, teknik direktör Fatih Terim ile de görüşüp, bu değişikliğin takımı etkilememesi için harekete geçti. Galatasaraylı yöneticiler, Serdar Aziz ve Ömer Bayram'ın milli takımdan dönmesinin ardından, Bursaspor karşılaşması öncesi Türk oyuncularla bir araya gelecek.

ÜCRET DENGESİZLİĞİNE İZİN VERİLMEYECEK
Bu toplantıda bakanlığın kararı açık şekilde aktarılacak ve takım içinde gelir adaletsizliği olmamasına özellikle titizlik gösterilecek. Başkan Mustafa Cengiz ile 2. başkan Abdurrahim Albayrak'ın, Terim ile görüşüp bu konuda net bir karara imza attığı öğrenildi.

Cengiz ve Albayrak yaptıkları toplantıda, yerli oyuncuların kaygılı bir şekilde beklediği, TL ile imzalanacak yeni sözleşmeleri için "Yabancı futbolcular ile yerliler arasındaki makas açılmamalı, uçurum olmamalı. Aksi taktirde ücret dengesizliği doğar" ifadelerini kullandı.

ÜÇ OYUNCU İLE AYNI ŞEKİLDE DEVAM
İleride takım içinde kopmaların yaşanmaması için büyük hassasiyet gösteren ikili, "Buna izin veremeyiz. Takım içindeki dengeyi bozmadan en doğru sözleşmelere imza atacağız" diye konuştular. Buna göre yerli futbolcuların sözleşmeleri TL'ye çevrilirken 'denge faktörü' göz önünde bulundurulacak. Futbolcularla imzalanacak yeni kontratlarda sabitlenecek kur ve ödenecek rakamlar bu hafta belirlenecek. Sözleşmeleri daha önce TL üzerinden yapılan Muğdat Çelik, Ozan Kabak ve Yunus Akgün ile mevcut anlaşmalar devam edecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.