Galatasaray'da transfer planı değişti!

Finansal Fair Play Komisyonu ile imzalanan anlaşmanın yeniden masaya yatırılması ile Galatasaray yönetimi de yeniden planlama yaptı ve özellikle transferde olası yol haritalarını belirledi...

Vatan gazetesinin haberine göre; UEFA'nın, sezon başında yapılan anlamayı yeniden incelemek üzere araştırma komisyonuna gönderme kararı sonrasında Galatasaray'da planlar değişti...

Başkan Mustafa Cengiz, geçtiğimiz hafta UEFA'nın Nyon'daki merkezine giderek toplamda 5 saati aşan toplantıda kulübün mali durumunu anlatıp yapılan anlaşmaya uyulduğunu da grafikler ve raporlarla gösterdi. Ancak bununla yetinmeyen sarı-kırmızılılar, CAS'a da başvurarak karşı hamle yapmayı ihmal etmedi. 

Yönetim CAS'a gitme kararı alırken devre arasındaki transfer döneminde de hata yapmadan UEFA ile yapılan anlaşmanın tüm şartlarına uyarak adım atmak istiyor. Forvete takviye yapılması için devre arasındaki transfer dönemi beklenirken şimdiden üç ayrı duruma göre de planlama yapılması kararı alındı. 

MAİCON, BELHANDA VE FEGHOULİ'YE TEKLİFLER BEKLENİYOR
Bu üçlü için önerilecek bonservis bedelleri de transferdeki gidişatı şekillendirecek. Satılan oyuncuların bonservisi kadar transfer yapabilen sarı-kırmızılılar bu üçlüden en az birinin gidişi halinde direkt olarak forvete oyuncu alacak. Bunun için de teknik heyet geniş bir oyuncu havuzu oluşturuyor.

STOPERE TAKVİYE İÇİN DE ADIM ATILACAK...
İkinci planlama ise kimsenin satılmaması durumuna göre yapıldı. Kimseye teklif gelmezse ya da oyunculara çok düşük teklif olursa Aslan da kiralama yöntemi ile forvet hattındaki sorunu bitirecek. Bunun için devre arasında kiralanabilecek oyuncular belirlendi ve temaslar da kurulmaya başlandı. 

EN İYİ SENARYO
Başta Maicon, Feghouli ve Belhanda olmak üzere bu oyunculara gelecek yüksek teklifler transferde de ikinci bir hamleyi gerektirecek. Sezon başında stoper isteyen ancak Manchester City'nin Denayer'i Lyon'a satması sonrasında stopere transfer yapamayan Galatasaray, bu üç oyuncunun satışından yüksek bir gelir elde edebilirse alacağı forvetin yanına bir de stoper ekleyecek. 

Ancak bu üç planda da yönetimin tek hedefi gelir-gider dengesinin bozulmaması. Finansal Fair Play Komisyonu ile başı dertte olan Aslan, bunun için de her adımını çok dikkatli atıp CAS davasında karşı tarafa koz vermeden ara transferi sonlandırmak istiyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.