Mustafa Cengiz'den 25 milyonluk yeni formül!

Geçen hafta futbolculara ve bonservis taksidi olarak kulüplere 14 milyon Euro veren Galatasaray'da kasa boşaldı. 3 ay içinde 25 milyon Euro daha ödeme yapması gereken sarı-kırmızılı yönetim sermaye artırımını gündeme aldı.  

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da önceki gün gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul'da istediği yetkilerin tümünü alamayan (12 maddenin 4'ü kabul edilmedi) Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi zora girdi. 

Mecidiyeköy Arsası, Beyoğlu Binası ve Galatasaray Adası için yönetimin talep ettiği yetkiler üyeler tarafından reddedildi. Ayrıca Basketbol A.Ş. ve Voleybol A.Ş. kurulması maddesi de kabul görmedi. Kongrede oylama öncesi, "Yetkiyi vermezseniz saygıyla karşılarım ama iş yapamazsam beni suçlamayın" diyen Cengiz ve ekibini sıkıntılı bir süreç bekliyor.

KREDİ ÇEKMEK İSTEMİYORLAR
Sarı-kırmızılı kulübün 31 Aralık 2018'e kadar 25 milyon Euro ödeme yapması gerektiği ortaya çıktı... Geçen hafta içerisinde futbolculara ve bonservis taksidi olarak kulüplere yaklaşık 14 milyon Euro ödeyen Galatasaray'da Ağustos ayı sonu itibariyle borçlar sıfırlandı ancak kasada hiç para kalmadı. 

3 ay içerisinde 25 milyon Euro daha ödeme yapması gereken sarı-kırmızılı yönetim, yeni bir banka kredisi çekmek istemiyor. Başkan Mustafa Cengiz ve yöneticiler, sermaye artırımını tekrar gündeme aldı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.