Biri düdük asacak, diğeri dinlendirilecek!

Galatasaray - Konyaspor maçında verilen skandal penaltı kararı sonrası Galatasaray camiası ayaklanmıştı. Skandal kararlara imza atan hakemler hakkında TFF kulislerinde konuşulan iddia ise şu şekilde: "Halis Özkahya düdüğünü asacak, Hüseyin Göçek dinlendirilecek."  

Fotomaç'ta yer alan habere göre; VAR hakemi Halis Özkahya da pozisyonu defalarca farklı açılardan seyretmesine rağmen hakem Göçek'e 'inceleme' tavsiyesinde bulunmamıştı. Galatasaray camiası hakem hatalarının sürekli hale gelmesi yüzünden köpürmüştü. Son olarak Mustafa Cengiz, TFF'nin tüm kurullarıyla istifasını isterken, Fenerbahçe maçını yöneten Fırat Aydınus ile Konya karşılaşmasında görev alan Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya'nın düdüklerini asmalarını istemişti.

HATALI BULUNDU
Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı incelemeler sonucunda Hüseyin Göçek'in hatalı karar verdiğini kabul etti. Ancak asıl hatanın onu uyarmayan VAR hakemi Halis Özkahya'da olduğuna karar verildi.

TFF Yönetim Kurulu, faturayı Özkahya'ya keserken kısa süre içinde düdüğünü asmasının isteneceği öğrenildi. Özkahya'nın VAR başında yaptığı bu kritik hata nedeniyle en az 1 yıl maçlara atanmayacağı kaydedildi. 

Orta hakem Hüseyin Göçek de yaptığı hata nedeniyle dinlendirilecek. Göçek'in ilk yarıda bir daha görev almasının beklenmediği bilgisine ulaşıldı. Toparlanması beklenecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.