BSL | Galibiyetle tanıştık!

Galatasaray, Sinan Erdem Spor Salonu'nda ağırladığı Pınar Karşıyaka'yı 81-71 mağlup etti ve BSL'de galibiyetle tanışmış oldu.

Takımımız karşılaşmaya Tai Webster-Aaron Harrison-Göksenin Köksal-Nigel Hayes-Zach Auguste ilk beşiyle başlarken Klobucar maç kadrosunda yer almadı yerine Marko Arapovic ilk kez bir BSL maçında forma giyme şansı buldu. Pınar Karşıyaka, maça Marei’nin pota altı isabetleri ve Tayfun Erülkü’nün üçlüğü ile başladı, Galatasaray ise  Auguste’in ve Webster ile karşılık verdi. Galatasray'da Harrison ve Hayes; Karşıyaka'da Marei ve İlkan Karaman’ın etkili oldu. İlk çeyrek Webster'ın son saniye basketiyle 23-21 Galatasaray üstünlüğü ile geçildi. Galatasaray, ikinci periyoda Arapovic’in hücumdaki etkili oyunuyla başlasa daPınar Karşıyaka, Sek Henry ve Galius’tan bulduğu üst üste dört üçlük isabeti ile 34-35 öne geçmeyi başardı. Galatasaray’dan yanıt Harrison’ın basket faulü ve Nigel Hayes’in üçlüğü ile gelince skor 40-35′e geldi ve Karşıyaka molası geldi. Karşıyaka mola dönüşü de istediklerini yapamayınca(46-35) Karşıyaka bir mola daha istedi. Ancak bu mola da çare olmadı ve soyunma odasına 51-38‘lik Galatasaray üstünlüğüyle gidildi.

Pınar Karşıyaka, ikinci yarıya Assem Marei’in basket faulü ve Erving Walker’ın isabeti ile başlarken Nigel Hayes’ten gelen üçlük isabeti tıkanan Galatasaray hücumuna nefes aldırdı. TV molasına ise 60-45’lik skorla gidildi. Auguste’dan gelen basket faul sonrası Erol Can Çinko’dan gelen üçlük farkı 20 sayıya çıkarsa da Berk Uğurlu’nun son hücumdaki basket faulü ile son 10 dakikaya 67-51’lik skorla girildi. Galatasaray, son periyoda Ege Arar ve Göksenin Köksal‘dan gelen isabetlerle girdi ve skoru 71-53‘e getirdi. Pınar Karşıyaka molası geldi. Uzun süre takımların karşılıklı boş hücumları sonrası sessizliği Zach Auguste bozarken Sek Henry’nin basket faulü skoru 73-58‘e getirdi. Pınar Karşıyaka’nın yakaladığı 10-0’lık seri ile skor 77-68‘e geldi. Sek Henry’nin üçlüğü skoru 78-71’e getirse de geri dönüşe süre yetmedi. Mücadele Galatasaray’ın 81-71‘lik galibiyeti ile sona erdi. Bu sonuçla Galatasaray ligdeki ilk galibiyetini alırken, Pınar Karşıyaka 2 galibiyette kaldı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.