Efe Güven: Bu galibiyet özgüvenimizi arttırdı..

Başantrenörümüz Efe Güven, MBA Moskova karşısında alınan 67-89’luk galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu. Tecrübesiz bir takım olduklarını, zamanla daha iyi basketbol oynacaklarını söyleyen Efe Güven, bu galibiyetin özgüvenlerini de arttırdığını belirtti.

"İLERLEYEN ZAMANLARDA DAHA İYİ OYNAYACAĞIZ"
“Bizim için çok önemli bir karşılaşmaydı. Çok uzun zamandır istediğimiz basketbolu ve performansı sergileyemiyorduk. Çukurova maçıyla beraber başlayan savunma kaynaklı bulduğumuz sayıları bugün arttırdık. Daha önce de zamana ihtiyacımız olduğunu, genç, tecrübesiz ve yeni bir kadro olduğumuzu söylemiştim. Bu konuda yanılmadığımızı bir kez daha gördük. İlerleyen zamanlarda takımımızın daha iyi savunma yapacağını, daha iyi basketbol oynayacağını tekrar söylüyorum. Bundan önceki Avrupa deplasmanımızda bize yakışmayan, bizi üzen bir performans göstermiştik. Burada da o maçı telafi etmiş olduk. Önümüzde daha uzun bir yol var ancak maç maç bakmaya çalışıyoruz." 

"ZOR BİR FİKSTÜRLE BAŞLADIK"
"Önümüzde Türkiye Ligi’nde oynayacağımız Ormanspor maçı var. Şu ana kadar Türkiye Ligi’nde oynadığımız maçlarda istediğimiz sonuçları alamadık. Ancak daha önce de söylediğim gibi zor bir fikstürle başladık. Bu dezavantajı ilerleyen dönemlerde avantaja çevireceğiz. Milli takım arasından sonra daha farklı, çok daha iyi basketbol oynayan ve daha fazla mücadele eden bir takım izleteceğimize eminim." 

"BU GALİBİYET ÖZGÜVENİMİZİ ARTTIRDI"
"Yabancılarımızın da yavaş yavaş takıma ve lige adapte olması bize mutluluk veren bir durum. Elimizden geldiği kadar çok çalışıyoruz. Elimizdeki oyuncu grubundan alabileceğimiz en iyi verimi almaya çalışıyoruz. Elimizde şu an çok iyi niyetli ve basketbolu severek oynayan bir grup var. İyi bir takım kimyası da yakalamış durumdayız. Takım içerisindeki arkadaşlık çok iyi bir seviyede. Bu bizim için çok önemli bir konuydu, şu an herkes takım arkadaşları için mücadele ediyor. Rusya gibi zorlu bir deplasmanda gruptaki iki maçını da kazanan bir takıma karşı aldığımız galibiyet özgüvenimizi oldukça arttırdı. İnşallah bu oyun tarzını ve mücadeleyi Ormanspor karşılaşmasına da yansıtacağız."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.