Elmander: Galatasaray, İskandinav oyuncularla ilgileniyor..

Galatasaray'ın eski futbolcularından ve sevilen isimlerinden olan, şu anda ise  scout ekibinde yer alan Johan Elmander, ülkesinin basınına bir röportaj verdi. Galatasaray'da kısa bir süre oynasa da kalbiyle oynadığını ve kendisini ait hissettiğini ve bu yüzden de sevildiğini söyleyen Elmander. Şu an Galatasaray için oyuncu izlediğini ve danışmanlık yaptığını da belirtirken, Galatasaray'ın İskandinav oyuncularla yakından ilgilendiğini ve Ocak ayı için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

ÇALIŞMAYI SEVİYORUM, BU BENİM BİR PARÇAM
Futbolu bırakmak her futbolcuyu olduğu gibi beni de üzmüştü. Bu sadece benim değil, tüm ailemin hayatına yön veren bir şeydi. Çocuklar ilk başlarda biraz şaşırdılar. Yüzmeye gitmek, bisiklete binmek, eğlenceli bir şey yapmak istediklerinde hayır demeyen bir babaları vardı. Futbola ara verdikten sonra spora devam ediyorum. Spor salonuna gidiyorum, koşuyorum. Çalışmayı seviyorum, bu benim bir parçam.

HER ZAMAN KALBİMLE OYNADIM
Muhtemelen kariyerimde en minnettar olduğum ve kendimi en iyi hissettiğim ülke Türkiye.Sanırım bunun sebebi Galatasaray'da her zaman kalbimle oynamam ve elimden gelenin en iyisini yapmam. Aslında kısa bir süre oynadım, sadece iki yıl.. Ülkede güvenlik çok önemli. Bunu uçaktan iner inmez görüyorsunuz. Bagaj kontrolünde başlıyor. Daha sonra sokakta birçok insan sizinle fotoğraf çektirmek istiyor. Bazen şehirde dolaşmak bile zor oluyordu.

GALATASARAY NORDİK OYUNCULARLA İLGİLENİYOR
Galatasaray'ın bana futbol oynadıktan sonra da teklif yapması, birlikte çalışmak istenmesi çok güzel. Hem gözlemci hem danışmanım. Nordik ülkelerde oynayan oyuncularla ilgili ipuçları ve bilgiler veriyorum. Kulüp sürekli benden yeni bilgiler, yeni oyuncular için tavsiyeler istiyor. Galatasaray İskandinav oyuncularla yakından ilgileniyor. Şimdi de Ocak ayı transfer dönemi için çalışmalar yapıyoruz. Ara ara Türkiye'ye gidiyorum. Ayda bir kere aksatmadan gittiğimi söyleyemem. Günümüzde zaten Facebook ve Skype üzerinden iletişim kurmak çok kolay.

DÜNYAMIZA DİKKAT ETMELİYİZ"
Bağlı olduğu The Perfect World Foundation (Mükemmel Bir Dünya Vakfı) hakkında; Dünyaya dikkat etmeliyiz. Yıllarca söylendi ama artık bunu ciddiye almamız gerekiyor. İnsan olarak üstümüze düşeni yapmalıyız. Etrafa bakın, her yerde plastikler. Tek kullanımlık eşyalar.. Artık bir şeyler yapmamız gerekiyor.

MİLLİ TAKIMI ÖZLÜYORUM
Milli takımı tabii ki özlüyorum. Yeniden bir Dünya Kupası'nda milli takım forması giymek çok güzel olurdu. Takım arkadaşlarınla Wembley'de koşma hissi.. Bunu herkes özler.

MODELLİK ŞU AN EĞLENCELİ GİDİYOR
Göteborg'daki Lind Model Ajansı ile yaptığı çalışmalar hakkında; Bu benim için yeni bir deneyim. Bugüne kadar Göteborg, Uddevalla ve Jönkönping'de bazı çekimlerimiz oldu. Ama çok yeni. Eğlenceli gidiyor ama ne olacağını gelecekte göreceğiz.

PARASAL DURUMUM GAYET İYİ
Gazetelerde istediklerini yazabilirler ama parasal olarak durumum gayet iyi. Cebimdeki paranın konuşulmasını da pek sevmiyorum.

FUTBOL İÇİN FEDAKARLIKLARDA BULUNDUM
Futbol bana hayatta yapmak istediklerimi gerçeğe dönüştürme fırsatı verdi. Birçok futbolcu gibi ben de fedakarlıklarda bulundum. Arkadaşlarım okul eğlencesine gittiklerinde evde kalır, antrenman yapardım. Maç olduğu için birçok şeyi yapmıyordum. Futbolda iyi yerlere gelmek için daha fazlasını yapmam gerektiğini biliyordum. Sonunda da kazandığım para yapmak istediğim şeyleri yapmamı sağladı.

IBRAHIMOVIC TESLİM OLMUYOR
Zlatan Ibrahimovic harika bir oyuncu. Teslim olmuyor. Çok ciddi bir diz sakatlığı geçirdi ama yine de teslim olmadı. Guldbollen (Altın ayakkabı) için yine aday gösterildi. Bu inanılmaz...

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.