Ertuğrul Erdoğan: Çok değerli bir galibiyet

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımızın, İstanbul BBSK karşısında aldığı 69-77’lik galibiyetten sonra başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu. Açıklamalarına Atatürk'ü anarak başlayan Ertuğrul Erdoğan, bizim için çok değerli bir galibiyet olduğunu belirten Ertuğrul Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde...

ATATÜRK ÇOK BÜYÜK BİR İNSAN, ÇOK BÜYÜK BİR LİDER
Öncelikle bugün çok özel bir gün. Çok büyük bir insan, çok büyük bir lider, kuruluş liderimizin ölüm yıl dönümü. Sadece 10 Kasım’da 09:05’te değil, fikrini her zaman zihinlerde, sevgisini her zaman kalplerde tutmamız gereken bir lider. Bunun bir milli değer olarak görülmesini diliyorum ve özlüyorum.

ÇOK DEĞERLİ BİR GALİBİYET
İşin basketbol tarafına gelince, biz bugün çok zor bir deplasmana geldik. Bu salonu en iyi bilenlerden birisi de benim. Burada oynamak çok kolay bir iş değildir. Maçın genelini bence, ara ara yaşadığımız sıkıntılara rağmen biz daha iyi oynadık. Zone savunmasına karşı daha akıllıca tercihler yapabilirdik ancak bizim takımımızda yer alan 3 oyuncu hayatlarında ilk kez böyle bir savunma gördüler. Onlar için biraz “Avrupa’ya hoşgeldiniz” hediyesi oldu bu. Dolayısıyla biraz şaşkınlardı. Çok kolay atışları değerlendiremedik, oyuncularımız şut kaçırdıkça biraz gerildiler. Genelde boş şut atmıştık doğrusunu söylemek gerekirse. Bence bugün savunmayı iyi yaptık. Tu Holloway sayısını attı bugün ancak diğer oyuncular Semih haricinde ortalamalarının altında kaldılar. Top paylaşımından çok memnunum. 24 asist yapmışız, 9 da top kaybımız var. Bunlar bizim için çok sayılar. Son zamanlarda top kayıplarımızı azaltmıştık ancak Andorra deplasmanında 18 top kaybımız vardı. Bunları alt alta koyduğumuz zaman, Türkiye Ligi’nde aldığımız ikinci galibiyet. Bizim için çok değerli bir galibiyet. Psikolojik açıdan bize çok büyük yardımı olacaktır. Ümit ediyorum ki bunun devamı da gelecektir. Her zaman söylediğim gibi Galatasaray takımı her maçı kazanmak için oynuyor. Her maçı son topa kadar oynuyor. İnşallah bunun karşılığını da arka arkaya gelecek galibiyetlerle alırız. Oyuncularımı tebrik ediyorum.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.