Ertuğrul Erdoğan: Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz..

Pınar Karşıyakağı mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini alan Galatasaray'da, başantrenör Ertuğrul Erdoğan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, alınan galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ve takım olarak her geçen gün daha iyiye gittiklerini söyledi.

"HER GEÇEN GÜN DAHA İYİYE GİDİYORUZ"
"Her geçen gün biraz daha iyiye giden bir Galatasaray takımı var. Bu potansiyel tek başına tabii ki maç kazanmaya yetmez. Aklı da işin içine koymak lazım ama ben oyuncularımda iyi niyeti ve mücadeleyi görüyorum. Bundan da çok memnunum. Önümüzde Çarşamba günü İspanya’da oynayacağımız bir Andorra maçı var. EuroCup için önemli bir maç. Pınar Karşıyaka maçı bizim için moral kaynağı olarak arkamızda kalacak ve Andorra maçına hazırlanmaya başlayacağız. Umarım İspanya’da kazanarak AS Monaco mağlubiyetini telafi ederiz. Kazanırsak bizim için çok önemli bir galibiyet olacak.”

"TOPU ÇOK İYİ PAYLAŞTIK"
Oyuncularımı üst üste son toplarda kaybettiğimiz maçlardan ve Kızılyıldız karşısında belki de sezonun en kötü basketbolunu oynayarak kaybettiğimiz maçtan sonra bugün gösterdikleri enerjiden dolayı tebrik etmem gerekiyor. Takımımızdaki çocukların karakteri hakkında bu çok önemli bir ipucu veriyor. Hepsi benim için tek tek çok değerli çocuklar. Ümit ediyorum bu enerjiyle, kimyayla ve pozitif yaklaşımla devam ederiz. Maçın genelini daha iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Bugün topun hem kıymetini bildik hem de topu çok iyi paylaştık. Son 7-8 dakikayı ayrı tutmak lazım, o dönemde yaptığımız tercih hataları ve top kayıpları maçı bu noktaya getirdi. Yalnız şunu da göz ardı etmemek lazım, arka arkaya maçları son toplarda ve maç sonlarında kaybettikten sonra maçın sonunda bunun stresini yaşamış olabiliriz. O maçların oyuncularımızın hafızasına bu şekilde bir geri dönüşü olmuş olabilir. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.