Modeste transferinin perde arkası belli oldu!

Galatasaray'ın sezon başında hukuki sorunlar nedeniyle kadrosuna katamadığı ancak geçtiğimiz gün Almanya 2. Lig ekibi Köln'ün kadrosuna kattığı  Anthony Modeste transferinin perde arkası belli oldu. Cimbom, Modeste ile her konuda anlaşsa da Çin kulübünden gelen yazı üzerine transferden vazgeçti. 

Futbol Arena'nın haberine göre; Galatasaray hem hukukçuların uyarısı hem de Çin ekibi TJ Quanjian 'Size tazminat davası açarız' çıkışı üzerine vazgeçti.

İŞTE ADIM ADIM TRANSFERİN ÖYKÜSÜ:
TJ Quanjian Kulübü, Modeste için 29 milyon euro bonservis, 5 milyon euro vergi, 8 milyon euro imza parası ve oyuncuya da yıllık 8 milyon euro garanti ücret ödedi. Çin ekibi, bu ödemelerin hepsini vaktinde yaptı. Modeste, imaj hakkı parasının 150 bin euroluk kısmı ödenmediği için bavulunu toplayıp Çin'den ayrıldı.

ÇİN KULÜBÜ YAZI GEÇTİ
Modeste önce Lokomotiv Moskova, sonra 2 Fransız kulübü ile masaya oturdu ancak anlaşma sağlanmadı. Ardından Galatasaray ile her konuda anlaştı. 3.2 milyon euro yıllık ücret alacaktı Ancak bu gelişmeden haberdar olan Çin Kulübü TJ Quanjian, Galatasaray'a hemen yazı geçerek "Modeste'yi antrenmanlara dahi çıkarsanız sizi FIFA'ya şikayet ederiz" dedi.

Galatasaray harekete geçti ve hukukçuların yaptığı inceleme sonucu ' Puan silme, küme düşürme ve 20-25 milyon euroluk tazminat yükü' gibi olası ceza ihtimalleri nedeniyle Modeste transferinden Galatasaray Kulübü vazgeçmek zorunda kaldı. Galatasaray yönetimi "Biz bu kumarı oynayamayız. Bu riski alamayız. Neredeyse elimizde beş benzemez var" diyerek masadan kalktı.

TRANSFERDE NE MENAJER NE DE AVUKAT VAR!
Almanya 2.Liginde mücadele eden Köln'de daha önce 2 sezon forma giyen ve ailesi de burada yaşayan Modeste'nin bu transferi ise bir hayli karışık. Modeste, antrenmanlara çıktığı Köln'e imzayı atarken bu transferde ne menajeri ne de avukatının olmadığı bilgisi alındı.

Modeste ile eski kulübü TJ Quanjian arasındaki CAS davası halen sürüyor. Ve yaklaşık 1 ay içinde bu dava sonuçlanacak. Çin Kulübü de zararı karşılanmadan Modeste'nin transfere izin vermeyeceğini deklare etti. Galatasaray'ın da aynı Köln gibi ön protokol imzalamayı düşündüğü ancak hukukçuların bu durumda da, 'Futbolcuyu ayartmak' nedeniyle ceza alabileceği uyarısı üzerine vazgeçti. Galatasaray, Modeste'nin Çin ekibi ile haksız fesih yapması nedeniyle tazminat riski nedeniyle ön protokolde imzalamadı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.