Galatasaray'da Moskova ayarı!

Galatasaray'ı rakip kadar soğuk hava koşulları da düşündürüyor. Maç gecesi Moskova'da havanın -8 derece olması bekleniyor. Teknik heyet bunu gözeterek, futbolcuların beslenme programlarını değiştirtti. 

Hürriyet gazetesinin haberine göre; İklime uygun şekilde besleniyorlar... Zafer menüsü! Florya'da -8 derece alarmı verildi. Soğuk havada metabolizmanın çalışma kapasitesi düşüyor. Bu nedenle futbolcuların beslenme şekilleri değiştirildi ve menüye kolay sindirilebilir yiyecekler konuldu.  

KAN DEĞERLERİ ÖLÇÜLÜYOR
Şampiyonlar Ligi'ndeki kritik mücadelenin oynanacağı Çarşamba günü itibarıyla İstanbul ile Moskova arasındaki sıcaklık farkı 20 dereceyi bulacak. Galatasaraylı futbolcuların soğuk havadan en az seviyede etkilemesi için, iki gündür kan değerleri de ölçülmeye başlanarak, kayıtlar alınıyor.

Sağlık ekibiyle beslenme uzmanları, alınan veriler ışığında, sarı kırmızılı futbolcuların soğuğa karşı adapte olmaları amacıyla her zaman alınan vitamin dozlarıyla içeceklerin oranlarında artışa gitmeyi uygun buldular.

GARANTİLEMEK İSTİYOR
Galatasaray, Rusya seyahati için özel ekipman da hazırladı. Futbolculara özel kramponlar hazırlanırken özel eldiven ve termal içlikler de dağıtılacak.

Gruptan çıkma şansını zora sokan Galatasaray, İstanbul'da 3-0 yendiği rakibinden en az 1 puan alarak, Avrupa Ligi'ni garantilemek istiyor. 10 puanla Porto'nun lider olduğu grupta Galatasaray'ın 4 puanı bulunurken Lokomotiv hiç puan alamadı.

Galatasaray'da Terim bugün saat 18.30'daki idman öncesi Moskova'da medyanın önüne çıkacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.