Mustafa Cengiz: Ağır konuşmasını da biliriz..

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Schalke maçına saatler kala açıklanan sevk kararları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"SEVK KARARININ SAATİ KASITLI VE BİLİNÇLİ"
"Bu kararlar yarın verilebilirdi. Ceza almışım, önemli değil. Futbolculara hem de sakatlıkların, gerginliklerin bu kadar olduğu dönemde bu sevk kararının ilan saati bana çok kasıtlı ve bilinçli geldi. Bunu şiddetle kınıyorum."

"AĞIR KONUŞMASINI DA BİLİRİZ''
"Bana göre karşı taraf fitili ateşledi. Neden hakem müdahale etmedi? Bugüne kadar hiç hakem hakkında konuşmadık. Sert söylemede bulunmadık. Hakemler adil olmalı dediğimizde bununla ilgili de sevk aldık. Yazının önünde fanatiklik yok. Bize göre olması gerekeni ifade ettik. Bu düzeyli duruşumuza rağmen sevk aldık. Biz çok ağır konuşmasını da biliriz. Eğer biz edepli konuşuyorsak, en ağır sözcükleri kullanmasını da biliriz. Küfür ve hakaretle hiçbir yere varılamayacağının bilincinde olan kültürden geliyoruz. Dürüstlüğümüz eleştirildi. Düzgün duruşumuz, pasiflik ve beceriksizlik olarak değerlendirildi. Bizim suskunluğumuz asaletimizden geliyor. Kimseyi küçük görmüyorum. Herkes en az bizim kadar asildir. Olması gereken bu nokta değil."

"BİZ ATEŞİ SÖNDÜRMEYE ÇALIŞTIK
"Biz 2024'ü kaybettik. Neden kaybettik? Bunun öz eleştirisini yapalım. Aynı Milli federasyonumuz Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş veya bizim öz takımlarımızın kazanması ülke puanına katkıda bulunmuyor mu? Milli federasynomuzun takımlarımıza destek vermesi lazım. Rastgele, öfkeyle bütün takımı sevk edemezler. Fatih Terim asla olaylara karışmadı. Hepimiz izledik olayları. Biz ateşi söndürmeye çalıştık. Ateşi körükleyen ile ateşe tepki verenler bir araya getirildi. Biz daha ağır ceza aldık."

"BU NASIL JARGON?"
"Lütfen bu yanlıştan dönün. İnanıyorum ki, kurullarda birkaç iyi insan mutlaka vardır. Bu kararlarda iyi niyetle görmüyorum. Hakem neden müdahele etmedi? O yangına müdahale edenleri Disiplin Kurulu'na sevk ettiler. Özellikle bunu kınıyorum. Rakip takımın açıklamasında, benim teknik direktörüme, yardımcı antrenörüme "mahalle kabadayısı " denildi. Bu nasıl bir jargon? Bu nerenin jargonu?" Bu jargonu kullanan insanlar neye güvenerek bunu yapıyor? Biz söylediğimiz her kelimeye dikkat ediyoruz."

''MİLLETİ APTAL ZANNETMEYİN''
"Koridorları alıyorlarmış. Güldürmeyin beni. Bugüne kadar Galatasaray'ın koridorlarında ne olay oldu? Rakip takımların koridorlarında bugüne kadar neler oldu hepimiz biliyoruz. Milleti aptal zannetmesinler."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.