Mustafa Cengiz: Kelimeler tükenmiştir

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Cemiyeti çıkışında Konyaspor maçıyla ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Verilen hakem kararlarıyla ilgili olarak artık kelimelerin tükendiğini belirten Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde..

Benim kararım var. Maç sonrasında sevinçle ya da öfkeyle söylenen her sözcükte eksik ya da fazla vardır. Hep bunu ifade ettim fakat sırf burada beklediğiniz için medyaya saygımdan şunu söyleyebilirim: Kelimelerin tükendiği anlar vardır. Kelimeler tükenmiştir. Fakat bir beyit aklıma geldi: ‘Geçme namert köprüsünden koparsın su seni, yatma çakal yatağında koy yesin aslan seni.’ Cezalar bizi kenetliyor, bizi birleştiriyor. Camiamızın telakkuz halinde olmasını istiyorum. Ani ve fevri tepkilerle tuzaklara düşmemesini istiyorum. Sakinlik içinde cesaret en değerli şeydir. Kontrollü güç, en değerli güçtür. Camiamızdan bütün oyunlara ve tuzaklara rağmen şampiyon olacağımıza, Galatasaray armasının ebediyen en şanlı şekilde tepelerde yer alacağına yönelik inançlarını yitirmemelerini diliyorum ve dikkat etmelerini istiyorum. Shakespeare’in sözü burada aklıma geliyor. ‘Tanrım ben rakiplerimle baş ederim, beni dostlarımdan koru.’ Bütün Camiamıza ‘dikkat edin, sahte dostlardan korunun’ diyorum. Telakkuz içinde kalın. Bize yapılan bütün her şeye rağmen eğer biz bu coğrafyada yaşıyorsak ve bu dünyada nefes alıp veriyorsak, Galatasaray ebediyen ve ilelebet yaşayacak. Her şeye, tüm engellere rağmen Galatasaray her zaman şerefle, şanla, hakkı ve onuruyla en tepede olacaktır.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.