ÖZEL HABER | İstifa depreminin perde arkası!

Galatasaray'da Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının başantrenörü olan ve kulübe sayısız kupa kazandıran Sedat İncesu'nun bugün istifa kararı almasının nedenlerine FCN Blog ulaştı. Duyulduğu andan itibaren sosyal medyada büyük bir bilgi kirliliği oluşan ve farklı şeylerin konuşulduğu skandalın boyutu her ne kadar maddi olsa da bambaşka! İşte yaşanan istifa depreminin perde arkası.. 

“Oğlumun kumbarasından para alıp, tesislere geliyorum.” sözleriyle adeta deprem etkisi yaratarak istifa eden ve bu durumunu da kişisel sosyal medya hesabından teyit eden Sedat İncesu, devam eden sekansta yaptığı bir açıklamayla sorunun Başkan ya da yönetim kaynaklı olmadığını belirtmişti. Her ne kadar bu durum ilk olarak maaşların ödenmemesi olarak lanse edilse de, işin gerçek yönü pek öyle değil.. Sedat İncesu görev yaptığı 2014 yılında tekerlekli sandalye basketbol takımının tüm teknik heyet ve oyuncularının maaşlarının ödenmemesinden doğan kriz üzerine takımın maaşlarını ödemek üzere bankadan kredi çekerek kendi cebinden takımın maaşlarını ödemiş. Sezon başında büyük bir fedakarlığa imza atarak maaşında yarı yarıya indirim yapan İncesu, maaşının düşmesi nedeniyle 2014 yılında çektiği kredi borcunu ödeyemeyecek hale gelmesiyle bu durumu yönetime aksettiriyor. Bu zamana kadar görev yaptığı süre zarfında kulüpten hiçbir şampiyonluk primini alamayan Sedat İncesu, kredi borcunu ödemek için yönetimden geçmişteki şampiyonluk primlerini talep ederek krediyi ödeyebileceğini belirtiyor. Bu durum üzerine yapılan görüşmeler sonrasında, Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve yönetici Mahmut Recevik geçmiş yıllara ait primlerin ödenmesine onay vererek kredinin de bu sayede ödenmesi konusunda anlaşılıyor. Ancak bu sefer kulüp içi bürokrasi savaşları başlıyor. Başkan Cengiz ödeme talimatı vermesine rağmen, kulüp içinde görev yapan ve daha önce Engelsiz Aslanlar'ın maddi sebepleri bahane ederek Avrupa'ya gitmemesi için uğraş veren bir profesyonel bu kez Sedat İncesu'ya hakkı olan primlerin ödenmesini engelliyor.. Bu gelişmelerin üzerine bir süre bekleyen İncesu, görevi bırakma kararı alarak bugün öğle saatlerinde Florya'dan ayrıldı. 

Sorun ilk olarak başkana ''maaşı geç ödendi'' şeklinde lanse edilse de, gerçeğin kısa bir süre sonrasında ortaya çıkması akabinde Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve başantrenör Sedat İncesu'nun yarın sorunları çözüme kavuşturmak üzere bir araya geleceği öğrenildi.
                                                                                ****
                                                          FCN BLOG ÖZEL HABERİDİR
                                            KAYNAK GÖSTERMEDEN KULLANILAMAZ!

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.