Yönetimden Fatih Terim'e gönül alma ziyareti!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, PFDK kararlarına dair düzenlediği basın toplantısının ardından, yönetim kuruluyla beraber Fatih Terim'i evinde ziyarete gittiği öğrenildi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Galatasaray Kulübü'nde önceki gün sıcak saatler yaşandı. Başkan Mustafa Cengiz'in düzenlediği basın toplantısı ve açıklamaları, sarı kırmızılı kulüpte, hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu. Gecenin finalinde Galatasaray yönetiminin tam kadro teknik direktör Fatih Terim'in evine yaptığı ziyaretle ortaya çıkabilecek bir gönül kırıklığına set çekildi. İşte Galatasaray'da yaşanan sıcak saatler ve detayları…

CAMİADA FARKLI YORUMLAR
Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylarla ilgili basın toplantısı düzenleyen Başkan Mustafa Cengiz'inaçıklamaları camiada farklı yorumlara neden oldu. Herkesin sert bir çıkışa imza atmasını beklediği Cengiz'in, özellikle Fenerbahçe Kulübü'nün Fatih Terim ve Hasan Şaş'ı kastederek 'Kabadayı' ifadesi kullanmasına sessiz kalması Galatasaray camiasından büyük tepki almıştı. Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yaptığı açıklamadaki 'Kabadayı' göndermesinin ardından pazar günü de yönetici Semih Özsoy, bir çıkışa daha imza atıp "Kabadayılık yapanların kabadayılık yapmasının bir ayıbı yok da, 'kabadayı' demenin mi bir ayıbı var? Biz her lafımızın arkasındayız. Kim ne hak ediyorsa üzerine alsın" demişti.

HEMEN HAREKETE GEÇTİLER
Önceki gün düzenlediği basın toplantısında Başkan Cengiz'in, Özsoy'un bu açıklamalarına"Susma hakkımızı kullanıyoruz" demesi yeni eleştirilere yol açtı. "Kabadayı" ifadesi kullanılan Terim ile teknik heyetin, başkan Cengiz tarafından yeteri kadar savunulmadığı görüşü camiada öne çıktı. Cengiz'in bu sözlerine Terim'in de şaşırdığı ve yadırgadığı bilgisi alındı. Tecrübeli hoca, dostlarına bu açıklamalarla ilgili sitemde bulundu. Ve Terim önceki gün sinüzit operasyonu olduktan sonra evine geçti. Ardından da Cengiz ve yönetimi, olası bir gönül kırıklığına engel olmak adına harekete geçti.

ÖNCE RÖPORTAJ, SONRA ZİYARET
Önce başkan Cengiz'in geçen hafta 'kabadayı' ifadesi ile ilgili Almanya'da TRT'ye verdiği ve Terim'i de savunduğu sert röportaj kulübün sosyal medya hesabından 'Görülen lüzum üzerine hatırlatma'başlığı ile paylaşıldı. Cengiz akşam saatlerinde bir adım daha atarak, saat 21.00'de bütün yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Fatih Terim'i Tarabya'daki evinde ziyaret etti. Mustafa Cengiz, bir süre sohbet ettiği Terim'e, "Ne sizin, ne de Galatasaray'ın hakkını yediririz. Bunun için sonuna kadar mücadele veririz. Bizim aramıza girmelerine, Galatasaray'ın huzurunu bozmalarına izin vermeyiz"diyerek tecrübeli hocanın gönlünü aldı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.