BSL | Darüşşafaka Tekfen'i deplasmanda devirdik!


Galatasaray, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 9.haftasında Darüşşafaka Tekfen'e konuk oldu. Son topa kadar çekişmeli geçen maçta, son periyotta yaptığı sert savunmayla maçı kazanan 79-84'lük skorla Galatasaray oldu. Maçın hikayesi ise şu şekilde:

Galatasaray, maça Klobucar-Harrison-Caner-Hayes-Auguste ilk beşi ile başladı. Çeyreğin bitimine 4.51 kala televizyon molasına girilirken skorda üstün olan taraf 2-7 ile Galatasaray'dı. Cimbom, çeyreğin 7.dakikası geçilirken farkı 12'ye kadar çıkarsa da Darüşşafaka Tekfen hücumda reaksiyon verdi ve 1.çeyrek 15-20 Galatasaray'ın üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci çeyrekte iki takım da top kayıplarına devam ederken çeyreğin ilk 5 dakikası 24-29'luk Galatasaray üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin kalan bölümünde iki takım da karşılıklı basketlerine devam edince ilk yarı 37-43'lük skorla tamamlandı.

Galatasaray, ikinci yarıya Klobucar-Göksenin-Harrison-Hayes-Auguste beşi ile başlarken takımımız adına ilk basket Klobucar'ın asistinde Zach Auguste'den geldi. Darüşşafaka Tekfen, üçüncü çeyrekte hücumda ritmini bulup 16-4'lük seri yakalayınca çeyreğin 5 dakikasını 53-47'lik skorla önde geçti. Çeyreğin geri kalanında Galatasaray, Webster'ın inisiyatif almasıyla skor üretip yeniden öne geçti ve üçüncü periyot 61-62'lik skorla tamamlandı. 4.çeyreğe iki takım da üçlüklerle başlarken çeyreğin 5 dakikası 75-70'lik skorla geçildi. Çeyreğin geri kalanında Galatasaray savunmadaki sertlik düzeyini yükseltip hücumda da ritim bulunca Darüşşafaka buna karşılık veremedi ve maç 79-84 Galatasaray üstünlüğüyle tamamlandı.

Oyuncularımızın istatistikleri şu şekilde:

Nigel Hayes - 8 sayı, 7 ribaund, 2 asist
Aaron Harrison - 15 sayı, 3 ribaund, 3 asist
Zach Auguste - 18 sayı, 7 ribaund, 1 asist
Tai Webster - 13 sayı, 2 ribaund, 3 asist
Jaka Klobucar - 5 sayı, 4 ribaund, 4 asist
Göksenin Köksal - 17 sayı, 1 ribaund, 1 asist
Ege Arar - 4 sayı, 2 ribaund, 2 asist
Erol Can Çinko - 3 sayı, 1 ribaund
Ayberk Olmaz -  1 sayı

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.