Ertuğrul Erdoğan: Rakamlardan öte bir maç..

Basketbol Süper Ligi’nde normal sezon karşılaşmasında ezeli rakibi Fenerbahçe Beko karşısında baştan sona üstün oynayarak sahadan 84-74 galibiyetle ayrılan Galatasaray erkek basketbol takımında baş antrenör Ertuğrul Erdoğan karşılaşma sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Çok fazla söylenecek bir şey yok. Rakamlardan bahsedebiliriz ama onlardan öte bir maçtı bu. Elbette rakibimizin gücünü ve potansiyelini iyi biliyoruz. Bence şu an Avrupa’nın en formda ve en iyi takımı onlar. Maçtan önce de söylemiştim. Bu bir derbi ve sonuç her şeye açık. Oyuncuların karakteri, mücadelesi ve inadı oyunun psikolojisinde etkilidir. Oyuncularımız müthiş karakter koydular. Oynayan oynamayan herkes… Gerçekten maçı daha fazla isteyen taraf bizdik. Fenerbahçe‘ye karşı oynadığınız zaman sahaya %100’ünüzü koymanız gereklidir. Bugünden ötürü şikayetçi olacağımız kimse yok. Bu galibiyetin sorumluluğu da olacak artık üzerimizde. Sezona farklı bir psikolojiyle devam edeceğiz. Umarım altından kalkabiliriz bunun. Çok zor şartlarda bir araya gelmiş Galatasaray basketbol takımının idarecisinden oyuncusuna kadar müthiş bir beraberlik var. İnşallah sezon boyunca da bu şekilde devam ettirebiliriz.
Ben taraftara da bir mesaj vermek istiyorum. Bizim beklentimiz, bu takım galip gelmeden önce oyunculara kredi açmalarıydı. Bu böyle olmadı. Sezon boyunca 1500-2000 kişi oynadık. Fenerbahçe maçı tabii ki özel bir maç. Onlar geldiği zaman bu oyuncular daha iyi oynuyorlar. Daha çok önemsendiklerini, daha 1. sınıf oyuncu olduklarını hissediyorlar. Buraya gelmemek ve desteklememek gibi bir lüks olamaz. Bu çocuklar kaybettiği maçta da kazandığı maçta da mücadele etti. Bu saygıyı ve ilgiyi hak ediyorlar.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.