Judo | Türkiye Şampiyonası'nın ilk gününde 3 madalya!

Türkiye Judo Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Büyükler kategorisindeki Türkiye Şampiyonası dün itibariyle başladı. 20-23 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan şampiyonada Galatasaray sporcuları ilk günü 3 madalya ile tamamladı. Kadınlar kategorisinde mücadele eden Melisa Çakmaklı tatamide altın madalyaya uzanırken takım arkadaşı İlayda Seyis ve erkekler kategorisinde yarışan Emre Çelik bronz madalya sahibi oldu. 

Judo Federasyonu tarafından yılın son aylarında gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası bu yıl Antalya'da gerçekleştiriliyor. Antalya Spor Salonunda 57 ilden 217’si kadın, 381’i erkek olmak üzere toplam 598 judokanın katıldığı şampiyonada ilk gün kadınlar; 48, 52, 57, 63 ile erkekler; 60, 66, 73, 81, Kg’da müsabakalar yapıldı. 

Büyükler Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde judocularımızın elde ettiği dereceler şöyle:
Kadınlar 48 kg: 1. Melisa Çakmaklı
Kadınlar 63 kg: 3. İlayda Seyis  
Erkekler 60 kg: 3. Emre Çelik

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.