ÖZEL HABER | Martin Linnes'in sözleşmesi uzatılıyor!

Teknik direktör Fatih Terim'in raporu ve onayı doğrultusunda Ocak ayından başlamak üzere kadrosunda ciddi bir revizyona gitmeye hazırlanan Galatasaray'da iç transferde de hareketli günler yaşanıyor. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek oyuncularına önceliği veren Galatasaray yönetimi, genç oyuncu Ozan Kabak'ın ardından Martin Linnes'in de sözleşmesini uzatma kararı aldı. 27 yaşındaki Norveçli oyuncunun menajeri Jim Solbakken görüşmeye davet edilirken, tarafların anlaşması oldukça yakın..

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, hem şampiyonluk mücadelesini sürdürmek hem de gelecek sezonların kadro inşasını gerçekleştirebilmek için kolları sıvadı. Deneyimli teknik adam, ara transfer döneminde bir çok ayrılığın gerçekleşebileceğini ima ettiği Porto karşılaşmasının ardından yönetime "gelen her teklif değerlendirilebilir" raporunu verirken, kadro içinde de sözleşmesi sona erecek olan yada 1 yıl kalan isimlerden hangileriyle yoluna devam edeceğini belirlemek için çalışıyor. Teknik direktör Fatih Terim'in verdiği rapor doğrultusunda ilk olarak 18 yaşındaki gelecek vaadeden savunma oyuncusu Ozan Kabak'ın sözleşmesini uzatmaya hazırlanan Galatasaray'da bir sonraki iç transferi sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Martin Linnes olacak. Teknik direktör Fatih Terim'in göreve gelmesiyle birlikte yükselen form grafiği ve istikrarıyla kadronun önemli bir parçası olan Norveçli savunma oyuncusunun menajeri Jim Solbakken sözleşme görüşmeleri için İstanbul'a davet edildi. 

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Martin Linnes'e yıllık 1.2 milyon Euro ücret önermeye hazırlanan Galatasaray yönetiminin teklifi 3 yıllık olacak. Hali hazırda Galatasaray'dan bonuslarla birlikte yıllık 1 milyon Euro kazanan Norveçli oyuncu, geçtiğimiz günlerde Norveç basınına verdiği röportajda Galatasaray'ın çok büyük bir kulüp olduğundan ve aile olarak İstanbul'da oldukça mutlu bir hayatları olduğunu dile getirmesinin yanı sıra bir süre daha Galatasaray'da kalacağının sinyallerini vermişti. Bir süredir Linnes'in menajeriyle temasta olan Galatasaray yönetiminin son detayları görüşerek, sözleşme yenileme sürecinin sonuçlandırılması bekleniyor.
****
FCN BLOG ÖZEL HABERİDİR.
KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.