Fernando: Galatasaray'ın hedefi şampiyonluktur..

Devre arası kamp çalışmalarını Antalya'da sürdüren Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Fernando Reges, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Sezonun ilk yarısında takım olarak zorlu bir dönemden geçtiklerini ve bazı etkenler nedeniyle eksiklikler yaşadıklarını belirten Brezilyalı yıldız oyuncu, sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmak için savaşacaklarını belirtti. Galatasaray ile olan sözleşmesi hakkında da konuşan Fernando'nun açıklamalarının tamamı şu şekilde..

TEK AMAÇ: ŞAMPİYONLUK
Şu anda çok önemli bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Lige iyi başlangıç yapıp, ligi de iyi şekilde bitirebilmek için burada yaptığınız çalışmalar etkili oluyor. Galatasaray'ın her zaman tek bir amacı vardır, hep en yukarıda olmak ve lider bitirmek. Ne yazık ki şu an lider değiliz ama elimizden gelen her şeyi yapıp liderliği almak ve sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. 

Sezonun ilk yarısında önemli sakatlıklar yaşadık ve önemli cezalar aldık. Bunlar bizi ister istemez kötü yönde etkiledi. Hedefimiz, artık bunları bir kenara bırakmak ve ligin ikinci yarısında arayı kapatıp tekrardan zirveye ulaşmak. 

TERİM ÇOK BÜYÜK BİR İSİM
O kadar büyük bir isimle çalışıyoruz ki hepimiz bunun farkındayız. İtalya'da ve Galatasaray'da çok önemli işler başarmış biri. Hepimiz bunu bildiğimiz için ve o da çok büyük oyuncularla çalıştığı için bütün tecrübelerini bize yansıtıyor. Bizim ruhumuza ve beynimize girerek maça en iyi şekilde hazırlıyor. Biz de elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Guardiola da dahil olmak üzere çok önemli isimlerle çalıştım ve Fatih Terim'i de bu isimlerin arasına kesinlikle koyuyorum. Benim için çok önemli ve değerli bir hoca. Çünkü ondan hala öğrenmeye devam ediyorum. Her geçen gün, her geçen antrenman her geçen maçta bir şeyler öğreniyorum.

Hocamızın eksikliğini inanılmaz hissettik çünkü o bizim liderimiz. O sahanın kenarında olduğu zaman biz ekstradan bir güç duyuyoruz, performans gösteriyoruz. O olmadığı zaman ister istemez etkilendik. Cezası kısa süre sonra bitiyor ve tekrar yanımızda olacak. Onun da yardımıyla beraber çok daha iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum.

İÇ SAHADA DAHA GÜÇLÜYÜZ
Önceden yorum yapmak doğru olmayabilir ama ne zaman kendi sahamızda oynasak ekstra bir güçle beraber önemli sonuçlar alıyoruz. O yüzden mutlaka bir avantaj olarak değerlendirebiliriz ama bizim o maçlara en iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Şampiyonluk yolundaki en önemli rakiplerimiz onlar. Geçen sene nasıl taraftarımızın desteğiyle şampiyon olduysak, bu sene de aynı desteği bekliyoruz. Bu zamana kadar destek gösterdiler bundan sonra da özellikle iç sahada oynadığımız maçlarda stadyumu doldurmalarını istiyoruz. Deplasmanlarda zaten hep bizim yanımızdalar. Hep beraber bütün olup, sezonunda sonunda bir şampiyonluk daha yaşarız diye ümit ediyorum.

UMARIM DAHA FAZLA KALIRIM
Sözleşmemin bitmesine 1.5 sene kaldı ve bu süreyi tamamlamak istiyorum. Çünkü burada çok mutluyum, kendimi iyi hissediyorum. Hatta tamamladıktan sonra yeniden sözleşme imzalayıp, umarım Galatasaray'da devam ederim.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.