Kulüp tarihinde forma giyen ilk Yunan oyuncu Mitroglou olacak!

Galatasaray'da uzun süredir beklenen forvet transferi, ara transfer döneminin kapanmasına sayılı saatler kala çifte müjdeyle gerçekleşti. Geçtiğimiz sezon başında 15 milyon Euro bonservis bedeliyle Marsilya'ya transfer olan ancak bir türlü uyum sağlayamayan Kostas Mitroglou'nu bedelsiz olarak 1.5 yıllığına kadrosuna katarken, 30 yaşındaki Yunan golcü daha sahaya çıkmadan adını Galatasaray tarihine yazdırdı.

Ara transfer döneminde kadrosuna Marcao, Emre Taşdemir, Semih Kaya, Mbaye Diagne gibi isimleri kazandıran Galatasaray, bu dönemde hem ülke transfer tarihi hem de kulüp tarihinde mihenk taşı olarak adlandırabilecek noktalara da imza attı. Kasımpaşa'dan transfer edilen Senegalli forvet oyuncusu Diagne için ödenen 10 milyon Euro'luk bonservis yurt içinde ödenen en yüksek bedel olurken, Galatasaray kulüp tarihinin de en pahalı 3.transferi olarak kulüp tarihinde yer edindi. Kostas Mitroglou transferi de, tarihte yer edinen hamlelerden birisi oldu. 1905'te kurulan ve 114 yıllık anlı - şanlı tarihi ile Türkiye'nin gururu olan Galatasaray, kulüp tarihinde ilk kez Yunanistan doğumlu bir oyuncuya yer vermiş olacak. 

Mübadele döneminde Türkiye'den göç eden bir ailenin torunu olan (ve Karamanlı olduğu düşünülen?) Kostas Mitroglou olması da ilginç bir hikayeyi bünyesinde barındırıyor. Anadolu topraklarından Türkçe'nin neredeyse ikinci dil olduğu ve Türk kültürünün hala yaşadığı Kavala'ya göç eden bir ailenin torunu olan Kostas, geçtiğimiz senelerde hakkında çıkan "Türk düşmanı" haberlerini de sosyal medya hesabından ağır bir dille yalanlamıştı. İşçi bir anne - babanın, maddi imkanlar nedeniyle göç ettiği Almanya'da gurbette büyüyen Kostas Mitroglou aslında bu topraklara hiç de yabancı değil.

Galatasaray'a, yeni evine hoşgeldin Kostas Mitroglou! 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.