Marcao'ya büyük övgü: Galatasaray'da kaptan bile olabilir!

Galatasaray'ın ara transfer döneminde kadrosuna dahil ettiği Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao, forma giydiği iki maçta gösterdiği performansla taraftarların beğenisini kazanırken, 23 yaşındaki genç savunmacıyı eski takımı Chaves'in teknik direktörü Tiago Fernandes değerlendirdi. Galatasaray'ın önemli bir kulüp olduğunu belirten 37 yaşındaki genç teknik adam, Marcao'nun potansiyelinin çok yüksek olduğunu ve gelecekte Galatasaray'da kaptan bile olabileceğine inandığını belirtti. Fanatik gazetesine açıklamalarda bulunan Tiago Fernandes'in sözlerinin tamamı şu şekilde..

TEKNİK KAPASİTESİ ÇOK YÜKSEK
En güçlü yanları pas dağıtımı ve oyun kurma yeteneği. Yani oyun görüşü ve sezgileri çok güçlü. Agresifliği de bir stoper için olması gereken düzeyde. Marcao her taktik sisteme adapte olabilecek, çok çabuk uyum sağlayabilecek bir oyuncu. Çünkü çok zeki ve hızlı. Bir stopere göre de teknik kapasitesi oldukça yüksek bir oyuncu.. Transferi bittiğinde onunla konuşma yaptım ve Türkiye’nin çok büyük bir kulübüne gittiğini, muhteşem ama aynı zamanda büyük beklentileri olan taraftarlar önünde oynayacağını söyledim. Bunu bilmesini istedim çünkü büyük takımlarda oynamak daha fazla sorumluluk gerektirir ve daha fazla ön plana çıkarsınız. Çok üst düzey bir profesyonel. Ona kaptanlığı verdim. Çünkü büyük sorumluluk sahibi bir karakter olduğunu biliyordum.

Şöyle bir örnek vereyim. Galatasaray’a transferi açıklandıktan sonra ona formayı verdiğimde bile mükemmele yakın bir performans gösterdi. Şu anda onun için önemli olan ilk 11’de düzenli olarak şans bulmak, ki bunu yapacaktır. Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynamak kendine olan güvenini daha da artırıp potansiyeline tamamen ulaşmasına tamamen yardım edecektir ve yeteneklerini geliştirecektir.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.