Ertuğrul Erdoğan: İkinci devreden memnunum..

Galatasaray Doğa Sigorta erkek basketbol takımının Bahçeşehir Koleji karşısında aldığı 88-73’lük galibiyetten sonra başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu. İkinci devrede oynanan oyundan memnun olduğunu belirten Erdoğan, bu oyunu 30-40 dakikaya çıkarmak istediklerini de belirtti. Ertuğrul Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde...

Her şeyden önce oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün çok önemli bir oyuncumuzun eksikliğine rağmen, onun yerini çok iyi dolduran Marko Arapovic ve Ege Arar’ı ayrı tebrik etmem lazım. İşin istatistiğe yansımayan bölümünde, savunmada çok büyük katkıları var. Yaptığımız adam değişmeli savunmada belki de kısa oyunculardan daha çok efor sarf ettiler. Bir başka konu Galatasaray Doğa Sigorta’nın gerçekten iyi bir takım olma yolunda ilerlediğini görüyoruz. Böyle önemli bir eksiğe rağmen bugün gösterdiğimiz reaksiyon önemli. Jaka Klobucar’a ayrı bir parantez açmak istiyorum, bildiğiniz gibi çok eleştirilen bir oyuncu. Bugün gerçekten ikinci devre ortaya koyduğu savunma ve hücumda yaptığı katkı çok önemliydi. Elbette basit hatalar da var ama bugün tecrübeli bir oyuncu gibi takım içerisinde kimyayı çok iyi tuttu ve oyunu yönetti. Bir diğer önemli nokta bugün çok fazla rotasyon yaptık ve her oyuncumuzun bu rotasyona iyi tepki verip katkı verdiğini gördük. Bu beni sevindiren bir şey. Henüz tam istediğimiz seviyede değil, rotasyonun zamanla daha da iyi seviyede olması lazım. Şu anda önümüzde önemli bir Türkiye Kupası süreci var. Bizim önümüzdeki hafta Trabzonspor haftamız, o yüzden boş geçeceğiz. Bu haftayı iyi geçirip Türkiye Kupası’na hazırlanacağız. Ümit ediyorum ki orada işi sonuna kadar götüreceğiz. Hedefimiz bu, bunun için çalışacağız. Genel olarak şunu söylemem gerekirse bugün ikinci devrede oynadığımız basketboldan çok memnunum. Umarım bu oyunu 30-40 dakikalara çıkarabiliriz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.