İmparator dünyanın en iyi 100 ismi arasında!

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, en iyi teknik direktörlere yönelik açıklanan en güncel verileri inceledi. Dünyanın en iyi teknik direktörleri belli olurken, günlük olarak incelenen verilere göre en iyi 100 teknik direktör sıralamasına Türkiye’den sadece Fatih Terim’in girdiği görüldü.

Club World Ranking verilerinden ve medya yansımalarından elde edilen bilgilere göre; son 52 haftada alınan sonuçlara göre oluşturulan en iyi 100 teknik direktör sıralamasına Türkiye’den sadece Fatih Terim’in girdiği görüldü. Listede ilk 100'e giren tek Türk olarak dikkat çeken Terim, bu hafta 8 sıra birden yükselerek 4 bin 325 puanla 90.sırada yer aldı. Veriler güncel sıralamayı yansıtırken, River Plate'in hocası Marcelo Gallardo'nun 14 bin 436 puanla zirvede yer aldığı sıralamada ikinci sırada yer alan isim ise Barcelona’nın teknik adamı Ernesto Valverde olurken, üçüncü sırada Atletico Madrid teknik direktörü Diego Simeone’nın yerleştiği kaydedildi. 

PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde gerçekleşen medya araştırmasında, ligin en çok konuşulan teknik sorumlusunun, hakkında 26 bin 800 haber çıkışı tespit edilen Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim olduğu görüldü. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.