Mustafa Cengiz: CAS itirazımızı haklı buldu, men tehlikesi ortadan kalktı!

Geçtiğimiz yıl göreve geldikten sonra uzun bir süre UEFA ile tabir-i caizse pazarlık masasına oturan ve sezon başında 4 yıllık yeni bir anlaşma yaparak men tehlikesini ortadan kaldıran Galatasaray yönetimi, geçtiğimiz aylarda UEFA tarafından yeniden soruşturma açılması üzerine konuyu CAS'a taşıdığını resmen açıklamıştı. Yaklaşık dört aylık sürenin ardından CAS'ın kulübümüzü haklı bulduğunu ve UEFA'nın herhangi bir şekilde yeniden yargılama, ceza verme durumunun olmadığını başkan Mustafa Cengiz açıkladı.

MEN CEZASI KESİNDİ, 4 YIL ANLAŞMA SAĞLADIK
24 Ocak'ta görevi devraldım, 25 Ocak'ta UEFA ile görüştüm. Bir strateji konuştuk. 147 milyon euro zarar ettiğimiz için kesinlikle men cezası alacağımızı söylemişlerdi. Biz onlardan 4 ay süre istedik, iyi yola gireceğimizin sözünü verdik. Neredeyse her ay sunumlar yaptık. Bizi sürekli denetlediler ve sonuçta bize 13 Haziran 2018 tarihinde de 4 yıllık bir yapılandırma anlaşması yaptılar. Bu anlaşmayla birlikte Galatasaray, men cezası yemekten kurtuldu.

CAS HAKLI BULDU VE TEHLİKE ORTADAN KALKTI
Buna çeşitli çevrelerden şiddetli tepki geldi. Galatasaray'ın bu kadar çok zarar etmesine rağmen bu kararın çıkmasına üst yargı mercii itiraz etti. Türkiye'den de sağ olsunlar bu komiteyi aleyhimize çok beslediler. Binlerce şikayet maili, fax gitti. Üst komite bize tanınan 4 yıllık anlaşmayı bozma hakkına sahip. Komite bize karşı olmasına rağmen bizim yeniden yargılanmamızı istedi. Biz bundan rahatsız olduk ve CAS'a itirazda bulunduk. Sonuçta ortada bir yapılandırma, bir anlaşma vardı. CAS, itirazımızı kabul etti, yeniden yargılanma olmayacak. UEFA'dan men tehdidi ortadan kalktı. UEFA ile yapılanma anlaşması devam edecek. Komitenin yeniden yargılanma kararı reddedildi. Böylece yeniden yapılandırma anlaşmamız 4 yıl boyunca devam edecek. Bir sezonu geride kaldığı için, 3 yıl daha geçerli olacak. Bu süreçte de herhangi bir yargılama, itiraz, yeniden değerlendirme olmayacak.

MEN EDİLMEMİZ İÇİN MÜCADELE EDENLER..
Bizi sürekli olarak UEFA'ya şikayet ederek, bizim mücadele azmimizi yüksek tutan, bize karşı mücadele eden bazı kesimlere de özellikle teşekkür ediyorum. Fakat tavsiye ediyorum bunu yapmasınlar. Bataklıkta tek bir gül bir şey ifade etmez. Rakiplerimiz artık yorulmasınlar, çaba sarf etmesinler, gerek yok. İsterlerse devam etsinler tabii, biz bundan rahatsız olmayız. Bu vesileyle camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rakiplerin de bizim şampiyon olmamamız için adil, mert mücadele etmelerinden hiç rahatsız olmayız ama birlik adı altında arkamızdan sinsice şeyler yapılırsa, bunu hoş karşılamayız. Bu yol, yol değil. Onlara da saygı duymak gerek. Bizimle uğraşsınlar, mücadele etsinler, bu bizi diri tutar. Onun için teşekkür ettim, ironi yapmadım.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.