Başkandan hodri meydan: Mahkemeyi de kazanırız kongreyi de!

Galatasaray'da başkan Cengiz, geçen hafta yapılan Genel Kurul'dan çıkan idari ibrasızlık konusunda hem kendisine hem de yönetimine büyük haksızlık yapıldığını düşünüyor. Genel Kurul'un ardından bir hafta boyunca hukukçularla birlikte çalışan kulübün bir numarası, ibra edilmemesi üzerine mahkemeye başvurmaya hazırlanırken hem mahkemeyi hem de erken seçimi kazanacağına inanıyor.

Fanatik gazetesindeki haberin detayına göre; Galatasaray Bbaşkanı Mustafa Cengiz’in idari yönden ibra edilmemesiyle sonuçlanan mali genel kurulun ardından, yargı süreci için yoğun hazırlıklar devam ediyor. Sarı-Kırmızılı kulübün patronu, günde 20 avukat ve hukukçudan oluşan ekiple birlikte en ince detayına kadar raporlar hazırlıyor ve kendisine ile yönetime haksızlık yapıldığını düşünüyor. Ayrıca teknik sebeplerden ötürü geçersiz sayılması gerektiğini düşündüğü ibra oylamasını mahkemeye götürecek olan Cengiz, süreçten olumlu bir karar çıkacağına kesin olarak inanıyor. Hem kurmaylarıyla hem de şampiyonluk yarışından etkilenmesini hiç istemediği futbol takımıyla görüşmeler yapan Cengiz’in, “Mahkemeyi de kazanırız, gerekirse seçime gider oradan da alnımızın akıyla çıkarız.” dediği öğrenildi.

MUHALEFET SEÇİM BEKLİYOR
Yönetimin ibra edilmemesini sağlayan ekibin başında gelen isimler ise Mustafa Cengiz ve ekibinin bir an önce seçime gitmesini bekliyor. Genel kurul sonrasında önünde 1 aylık süre olan Cengiz’in, oylamayı kabul edip gereğini yapmasını isteyen üyeler, olası bir kayyum atamasının camiaya büyük zararlar verebileceğini düşünüyor. Bir yandan da olası seçim için muhalif kanatta çatı aday belirleme arayışlarının sürdüğü belirtiliyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.