Eski CAS hakimi Türker Arslan: İdari ibra diye bir şey yok!

Genel kurul'da yaşanan ibra etmeme kararından sonra Mustafa Cengiz ve yönetimi tüm camiayı sakinliğe davet ederek şampiyonluğa odaklanılmasını istedi. Bu süreçte tüm hukuki imkanları ise ibra kararı için kullanacaklarını ve mücadeleden vazgeçmeyeceklerini bildirirken, Galatasaray Divan Kurulu üyesi ve aynı zamanda eski CAS hakimlerinden birisi olan Türker Arslan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İbra edilmeme keyfiyeti Galatasaray camiası için sıkıntılı bir olay, kaos yaratmıştır. Çok tercih etmezdim öyle bir şey olmasını ama maalesef oldu. Tüzüğün 88. maddesi diyor ki 1 ay içinde seçime gitmeli. Bundan sonra süreç nasıl ilerleyecek? Bu sayın başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin tercihine bağlı. Ya tüzük hükmüne uygun hareket ederek 1 ay içinde olağan üstü genel kurul kararı alacak. Ya da yasal yollara gidecek. Mustafa Cengiz yönetimi mahkemeye giderek idari ibrasızlık için tedbir kararı almaya çalışacak

Başkanın en son açıklamasından mahkemeye gideceğini anlıyorum. Daha evvel Adnan Polat yönetiminde verilmiş bir yargıtay kararı var. İdari ibrasızlığı hukuken söz konusu olmayacağına dair bir karar. Yani kanunda sadece mali ibra vardır. Mali ibra, idari ibrayı kapsar şeklinde bir karar vermişti Yargıtay. Ben buna katılmıyorum çünkü o kongrenin başkanıydım. Bizim tüzükte açık hüküm var. Ona dayanarak emsal bir karar olduğu gerekçesiyle mahkemeye başvurup tedbir alabilirse, çünkü öbür türlü süreç ilerleyecek. Tercih ederse başkan ve yönetim kurulu böyle bir yola başvurabilir.

Mustafa Cengiz ve yönetiminin Galatasaray'daki hukuki varlığı sıkıntıya girer. İbra edilmemiş ve tüzüğe göre hareket etmemiş bir yönetim olur. Her üye mahkemeye başvurarak bu konuyla alakalı karar aldırabilir. Divan başkanı oylamada usule göre görevini yerine getirmiştir. Sonuç tabi Galatasaray'ı sıkıntıya sokacak bir durum ortaya çıkarmıştır.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.