Galatasaray FIFA'ya başvuracak...Ödeme planlarını gelecek paralara göre yapan Galatasaray yönetimi Gomis'in parasının ödenmemesi nedeniyle takımlara ödenecek bonservis paralarında sıkıntı çekmeye başladı.Sezon başında Al-Hilal'e satılan Gomis'ten gelecek parayla Nagatomo ve Emre Akbaba'nın bonservis paralarını ödemeyi planlayan sarı kırmızılı yönetimin Arap Kulübünden ödeme yapılmaması nedeniyle planlarının sekteye uğradığı öğrenildi.

Hürriyet'in haberine göre; Sezon başında Al Hilal Kulübü'ne 6 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında satılan Gomis, sarı-kırımızılı yönetimi pişman etti.Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan Mali Genel Kurul'da idari bakımdan ibra edilmeyen Galatasaray yönetimi, haftalardır Suudi Arabistan'dan beklediği iyi haberi de alamadı.

Al Hilal Kulübü, sezon başında 6 milyon Euro'ya transfer ettiği Bafetimbi Gomis'in 6 milyon Euro tutarındaki bonservis bedelinin son taksiti olan 2 milyon Euro'yu yine ödemedi.

Yapılan uyarılara rağmen 1 Mart'ta göndermesi gereken parayı vermemekte ısrar eden Suudi Arabistan ekibinin bu tavrı, ibrasızlık nedeniyle zaten zor durumda olan Galatasaray yönetimini iyice zor duruma soktu.

NAGATOMO VE EMRE'NİN PARASI ÖDENMEDİ!

Futbolcuların paralarını bu ay başında ödeyerek, 31 Mart'ta UEFA'ya verilmesi gereken 'kulüpten alacağımız yoktur' yazısını alan yönetim, bundan sonraki süreçte vergi borçları ile Emre Akbaba ve Yuto Nagatomo'nun bonservis taksitlerini ödemeyi planlıyordu.

14 milyon TL'lik vergi borcunu yatıran yönetim, ödeme takviminde bir sonraki sırada bulunan bonservis taksitlerini Al Hilal'in Gomis'in bonservis bedelini göndermemesi nedeniyle ödeyemedi. Mali Genel Kurul'dan çıkan ibrasızlık nedeniyle bankalardan kredi temin edilememesi işleri daha zorlaştırdı.

Emre Akbaba için Alanyaspor'a 3.5 milyon TL, Nagatomo için de Inter'e bu ay başında 1.5 milyon Euro bonservis taksiti yatırması gereken Galatasaray, UEFA ile herhangi bir sorun yaşamamak adına bu iki ödemeyi ilk sıraya aldı.

Mustafa Cengiz yönetimi, haftalardır defalarca yapılan uyarılara karşın Gomis'in bonservis ücretini ödemeyen Al Hilal Kulübü'nü FIFA'ya şikayet etmek için hazırlıklara başladı. 2 milyon Euro'luk taksit önümüzdeki hafta da gelmediği takdirde FIFA'ya resmi başvurular yapılacak.

Al Hilal'dan alacağını tahsil edemediği için Emre Akbaba ve Nagatomo'nun bonservis taksitlerini veremedi. G.Saray, Suudi Arabistan ekibini FIFA'ya şikayet edecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.