İnan Kıraç: Bu kavga Galatasaray'a zarar verir!

İnan Kıraç, hafta sonu gerçekleştirilen Genel Kurul sonrasında Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesini yanlış bulduğunu ve üzüldüğünü ifade etti.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; 8 Mart 2019'da konuşan Galatasaray Eğitim Vakfı başkanı İnan Kıraç, yeni başkan adayı aradıklarını belirterek Divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nu ikna etmeye çalıştıklarını belirtmişti. Galatasaray'da tabir-i caizse "derin Galatasaray" olarak bilinen ve Galatasaray Eğitim Vakfı'nın da başkanlığını yürüten Kıraç, daha önceki röportajında "Bak son bir şey söyleyeyim; hiç kimse Galatasaray Liselileri küçük görmesin. Yok saymaya da kalkmasın. Aksi halde bunun sonuçlarına katlanır." diyerek genel kurulda yaşanacakları da adeta işaret etmişti.  Mevcut başkan Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesinin ardından İnan Kıraç'a görüşleri soruldu.

İnan Kıraç, "Samimi olarak söylüyorum, Galatasaray büyük bir camiadır ve bu dertleri de aşar. Ben genel kurulu takip etmedim. Bu sabah (dün) öğrendim ve çok üzüldüm. Mustafa Cengiz yönetiminin idari yönden ibra olmama olayını doğru bulmuyorum. Şampiyonluk yolundayken bu ibra olmama olayı yanlış olmuştur. Benim önceliğim Galatasaray'da 'mektepli-mektepsiz' kavgasını bir an önce bitirmektir. Bu kavga hem mekteplilere hem de mektepsizlere zarar verir. Yani bu kavga, Galatasaray'a zarar verir. Galatasaray'ı bölmek isteyenler olabilir. Ama Galatasaray bir bütündür. Bir bütün olduğumuzda başarılar gelmiştir. Galatasaray'ın bölünmesine izin verilmemelidir. Mektepli-mektepsiz kavgası, 139 üyenin, üye olmamasıyla başladı. Bu sorun bir an önce çözülmeli. Galatasaray daha önce de büyük sıkıntılar yaşamıştır. Ancak ben ne olursa olsun, bunların aşılacağını düşünüyorum." ifadelerine yer vererek, camiayı sükunete davet etti.

1 yorum:

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.