Mustafa Cengiz yargı sürecini başlatacak!

Olağan genel kurulda yönetimin idari açıdan ibra edilmemesinin ardından Galatasaray'da oldukça hareketli günler yaşanıyor. Pazartesi günkü basın toplantısında, "Hukuki mücadelemize tüm alanlarda girişecek ve onları sürdüreceğiz" diyen başkan Mustafa Cengiz, ibra oylamasında sayımın doğru şekilde yapılmadığı gerekçesiyle genel kurul divan tutanağına şerh koydurdu. 20'ye yakın hukukçu ile fikir alışverişinde bulunan sarı-kırmızılı yönetim, yarın mesai saati bitimine kadar mahkemeye başvurusunu yapacak.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; idari açıdan ibra edilmeyen Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, yol haritasını belirledi. Oylamada sayımın doğru şekilde yapılmadığı gerekçesiyle divan tutanağına şerh koyduran yönetim, mahkeme yoluyla da idari ibrasızlık konusunda tedbir kararı aldırmayı planlıyor. Yönetim, Yargıtay'da itirazına cevap alabilirse idari ibrasızlığı geçersiz sayılacak ve Mustafa Cengiz'in seçimde aday olabilmesi için önünde engel kalmayacak ancak aklanmayan Denetim Kurulu değişecek. Kulüp tüzüğüne göre en geç 23 Mayıs'a kadar seçime gitmek zorunda olan yönetim, mahkemeden yeniden aday olmalarının önünde engel bulunmadığına dair bir karar çıkmasını bekliyor.

MUHALEFET "DUYGUN ABİ" MODELİ İSTİYOR
Mustafa Cengiz'i idari yönden ibra etmeyen 358 Genel Kurul üyesi, yönetimden 22 Nisan'a kadar seçimli genel kurul kararını açıklamasını bekliyor. Cengiz'e karşı üst üste iki seçim kaybeden eski başkan Dursun Özbek tekrar aday olmayı düşünmüyor. Ozan Korkut cephesi ise camiadaki gelişmeleri takip ediyor. Cengiz'e muhalif üyeler, tek isim altında birleşmeleri gerektiğini düşünüyor. "Duygun Abi modeli" diyerek durum tespitinde bulunan üyeler, "4. yıldızın kazanıldığı dönemde geçiş sürecini başarıyla atlatan Duygun Yarsuvat'ın yönetimi örnek alınmalı. Camia kutuplaştı. Gerekirse tek liste altında birleşilmeli. İyi ve güçlü bir yönetim oluşmalı. Taraftarlar da bu yeni başkan ve yönetimi desteklemeli.." görüşünü paylaşıyor.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.