Ünal Aysal: Yabancı sınırı tesadüfen gündeme gelmiyor..

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, son günlerde yeniden gündeme gelen ve kendi başkanlık döneminde de ortaya çıkan yabancı sınırı konusu hakkında açıklamalar yaptı. Aysal, yabancı sınırının Türk futboluna zarar verdiğini belirtti.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Türk futbolunda son dönemde yine 'yabancı kontenjanı' konuşulmaya başlandı. Önümüzdeki sezon değişmesi planlanan kuralda yeni bir kısıtlamanın yürürlüğe girmesi planlanıyor. Bu konu ile ilgili önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olan Kulüpler Birliği bir taslak çalışması yapacak ve son noktayı koymuş olacak. Kulüplerin birçoğunun kısıtlamaya karşı oldukları biliniyor. Son tepki ise Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'den geldi. Terim, Bursaspor maçından sonra "Yabancıyı sınırlayarak, yerli oyuncu kalitesini arttıramazsınız." ifadelerini kullanarak bu konudaki net fikrini açıkça dile getirmişti.

SADECE GALATASARAY DEĞİL
Başkanlık döneminde uygulanan yabancı kısıtlaması nedeniyle yerli isimlere yüksek rakamlar ödeyerek kadrosuna katan ve bu nedenle büyük eleştirilere maruz kalan Ünal Aysal'a uygulanacak yeni statünün kulüplere ve Türk futboluna neler getireceğini sorduk. Aysal, "Bu tip günlük ve düşünülmeden sorumsuzca alınan kararların sadece Galatasaray'a değil, Türk futboluna zarar verdiğini ve de kulüp yönetimlerinin de istikrarlı politikalar üretmede zorlandığını düşünüyorum." diye yanıt verdi.

TESADÜFEN GÜNDEME GELMİYOR
Başkanlık döneminde uygulanan yabancı kuralı ilgili ise Aysal, "O dönem bir kısıtlama gelmeseydi G.Saray çok sınırlı bir süre içinde normal şartlarda transferi düşünmeyeceği yerli oyunculara yönelmeyecekti. G.Saray, kendi seviyesinde olmayan oyunculara ve fırsatçılık yapan kulüplere hak etmedikleri bedelleri ödemek zorunda kalmayacaktı. G.Saray'ın başarılı olduğu dönemlerde yabancı kuralının tesadüfen gündeme geldiğine inanmak da bence tek kelime ile saftiriklik olur" diye konuştu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.