Yönetim mahkemeye delil topluyor!

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Genel Kurul'da idari anlamda ibra edilmeyen Mustafa Cengiz ve yönetimi, bir haftalık süren hukuki görüşmelerin ardından süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. Neredeyse tüm görüntüleri kare kare izleyen yöneticiler, ibrasızlık kararının idari anlamda iptali için bir çok delil topladı.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray’da büyük bir fırtına koparan olağan genel kurulun yankıları devam ediyor. Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi mali olarak ibra edilirken, idari açıdan ibra edilmemişti. Seçim kararı almayan yönetim konuyu mahkemeye taşıyacağını resmen açıkladı. Yöneticilerden Mahmut Recevik’in bir iddiası ise ortalığı yangın yerine çevirdi. Recevik, ilk oylamada ibra oylarının daha çok olduğunu iddia etmiş, divan kurulundan bir üyenin de bu yöndeki sözlerini ortaya koyan bir görüntü paylaşmıştı. Divan başkanı Metin Aslan ise yardımcısının o sırada Mahmut Recevik’in sözlerini kendisine ilettiğini söylemiş ve ayrıca yapılan üç sayımda da ibrasızlık oylarının daha fazla çıktığını belirtmişti.

SAYIM YAPILACAK
Galatasaray yönetimi şimdi ibrasızlık kararını durdurmak için, genel kurulda yapılmış bir usulsüzlük arıyor. Divan başkanı Metin Aslan hiçbir şekilde usulsüzlük yapılmadığını söylerken, yönetim genel kurulun bütün kamera kayıtları ile başka kaynaklardan alınan görüntüleri kare kare incelemeye başladı. İbra ile ibrasızlık verenler arasında 27 kişi fark ederken görüntüler üzerinden sayım tekrar yapılacak. Yönetim aleyhine bir iddia da mevcut. . bra oyu verenler arasında üye olmayanların olduğu iddia ediliyor. Mahkeme yönetim aleyhinde bir karara alırsa başkan Mustafa Cengiz, tüzük gereğince seçim kararı alacak ve seçimlere katılamayacak. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.