Amerika'ya açılım: Galatasaray & Phoenix Rising

Türkiye'nin en büyük futbol kulübü olan ve ülkemizin Avrupa'daki en büyük markalarından birisi olan Galatasaray, uluslararası bazda önemli bir atılım gerçekleştiriyor. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Bermuda ve Porto Riko takımlarının yer aldığı United Soccer Leagues takımlarından Phoenix Rising ile işbirliği anlaşması imzalayacak olan Galatasaray böylelikle Amerika kıtasına açılmış olacak.

Galatasaray resmi sitesinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde;
Futbolda bir dünya markası olan kulübümüz, eski oyuncumuz Didier Drogba’nın da iki sezon formasını taşıdığı USL takımlarından Phoenix Rising ile uluslararası alanda işbirliğine imza atmak için bir araya geliyor.

Galatasaray’ın ABD pazarına açılmasına katkıda bulunacak bu anlaşma sportif, ticari ve proje konularında yapılacak işbirliklerini kapsıyor. Ticari, sportif ve projeler olarak üç seviyede başlatılacak bu anlaşma çerçevesinde sportif anlamda genç futbolcu yeteneklerinin keşfi ve eğitimi, dostluk maçları ve turnuvaları, uluslararası organizasyonlar, antrenör ve yönetici eğitim programlarının yanı sıra ticari bazda Galatasaray ürünlerinin tanıtılması ve ABD’de satışa sunulmasını içeren çalışmalar öngörülüyor. İki kulüp arasındaki işbirliği şartlarının yürütülmesi adına çalışma gruplarının oluşturulmasının ardından başta ABD ekonomik bölgesi olmak üzere yurtdışı pazarlarda ticari ve sportif gelişimler için çalışmalara başlanacak. Türkiye ve ABD dışındaki Uzakdoğu, Afrika ve Avrupa pazarlarında Phoenix Rising takımı ortaklarının mevcut uluslararası yatırımlarıyla birlikte iki kulübün tanıtımı, çeşitli sosyal medya etkinlikleri ve her türlü ticari işbirliği, ortak çalışma grubu tarafından yürütülecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.