Badou Ndiaye dönmek istemiyor!

Galatasaray ile olan kiralık sözleşmesi sezon sonunda sona erecek Badou Ndiaye takımı Stoke City'e geri dönecek. Premier Lig'e yükselme şansını kaybeden Stoke City'e dönmek istemeyen ve kariyerine Galatasaray'da devam etmek isten Ndiaye'yi önümüzdeki sezon kiralamak istemeyen Stoke City, 16 milyon euroya transfer ettiği Senegalli futbolcuyu 8 milyon euro bedelle elden çıkartmak istiyor. 

İngiliz basınında yer alan haberlere göre; Galatasaray'ın bir yıl daha kiralama teklifini geri çeviren ve Senegalli futbolcu için gelecek olan satın alma tekliflerini değerlendirme kararı alan Stoke City, en azından şimdilik kiralama opsiyonlarına kapalı olduğunu iletti. Galatasaray benzeri bir durumu Jason Denayer'in transfer sürecinde de yaşamıştı. Denayer'i Manchester City'den iki sezon kiralayan ve bir sezon daha kiralamak isteyen Galatasaray, yaptığı görüşmede ret cevabı almış ve İngiliz devi, Belçikalı futbolcu için kiralama opsiyonlarının devre dışında kaldığını açıklayarak Denayer'i transfer döneminde 6 milyon Euro bonservis bedeliyle Fransız ekibi Lyon'a satmıştı.

BU DURUMDAN HİÇ KİMSE MEMNUN DEĞİL
Badou Ndiaye'nin transfer sürecini değerlendiren İngiliz yorumcular Jacob Potter ve Jay Taylor da Senegalli futbolcunun bir sezon daha kiralanmasının mümkün olmadığını savundu. Ndiaye'nin kırmızı-beyazlı ekibe faydalı bir oyuncu olamayacağını belirten Jay Taylor, "Ndiaye, ikinci ligde olduğu için Stoke'a dönmek istemiyor, kulüp de onu takımda tutmak istemiyor ancak bu biraz da ekonomik bir durum. Ne futbolcu, ne kulüp, ne teknik adam ne de taraftarlar bu birlikteliği kabullenmiş durumda. Karşılıklı bir anlaşma yapılması herkes açısından en iyisi olacaktır" yorumunu yaptı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.