Galatasaray'da Porto modeli! Parlat ve sat.

Altyapıdan yetişen ve A takımda ilk kez forma giydikten 6 ay sonra Stuttgart'a 11 milyon euro karşılığında transfer olan Ozan Kabak sonrası gözler altyapıya çevrilmiş durumda. Hedef, genç yetenekleri geliştirip oradan para kazanmak.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göreFatih Terim yönetimindeki Galatasaray; Yunus Akgün, Mustafa Kapı, Ali Yavuz Kol, Gökay Güney ve Atalay Babacan'ı da parlatmak istiyor. Model 6 ay gibi kısa bir sürede 11 milyon avroya satılan Ozan Kabak!.. Büyük kulüplerin hemen hemen her sezon dillendirdiği ancak hayata geçiremediği Porto ve Ajax modelleri Galatasaray'da ışık buldu.

Sarı-kırmızılılar 6 ay gibi kısa bir zaman diliminde Ozan Kabak'ı kazandı ve Avrupa futboluna kazandırdı. Ve bu kazanımlardan kulübün kasasına giren para ise 11 milyon avroydu. Aslan, Porto ve Ajax'ın bul-parlat-sat felsefesinin yıllardır ekmeğini yiyor ve yemeye de devam ediyor. Aslan da aynı yolda ilerlemek istiyor. Cimbom'un yol haritasında altyapıdan gelen yeni isimler var.

YENİ ASLANLAR
Teknik direktör Fatih Terim'in sezon başında söylediği 'futbol kültürü oluşturacağız' sözlerinden hareketle bu yıl gençlere daha fazla ağırlık verilmişti. Şimdi ekilenleri toplama ve kulübü rahatlatma dönemi olarak görülüyor. Sarı-kırmızılılar, Yunus Akgün, Mustafa Kapı, Ali Yavuz Kol, Gökay Güney ve Atalay Babacan gibi isimleri piyasaya sunmak istiyor. Anderlecht, şimdiden Yunus'a kancayı taktı. Mustafa, Atalay, Ali Yavuz, Gökay gibi isimlerin de gelecek sene Terim'in şans vereceği ve futbol piyasasına süreceği oyuncular olarak değerlendiriliyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.