İnan Kıraç'tan sürpriz telefon: Mahkemede şahit olurum!

Mustafa Cengiz ve Yönetimi'nin ibra gündemi yoğun bir şekilde devam ediyor. Bir yandan finansal konularla uğraşan yönetim, bir yandan ise hukuki mücadele için çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte ise sürpriz bir gelişme yaşandı. İnan Kıraç gerekirse mahkemede şahit olacağını yönetime bildirdi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray Kulübü’nde idari anlamda ibrasızlıkla sonuçlanan mali genel kurulun üzerinden tam 10 gün geçti. Başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin düşüncesi “2525 oy ile göreve geldik. Mali tabloyu düzelttik. Geçen yıl şampiyonluğa ulaştık ve bu sene de en önemli adayız. Galatasaray’ı terk edemeyiz, oy veren genel kurul üyelerine ihanet edemeyiz.” şeklinde olurken, 20 farklı dava ile hukuksal mücadelesi resmen başladı. Divan tutanağına şerh koyduran yönetim, tedbir kararı aldırma hedefinde.. Bu karar çıktıktan sonra ‘seçim’ konusunu ele almaya düşünüyor.

İdari ibrasızlıkla sonuçlanan genel kurul sonrasında Galatasaray’da görev yapan isimler, deyim yerinde ise gemiyi yürütme derdinde... Hukuksal mücadelenin yanı sıra Galatasaray’ın ayakta kalması ve bu süreçten zarar görmemesi adına yoğun çaba içindeler. UEFA’dan temiz kağıdı alındı, 14 milyon TL’lik vergi borcu da ödendi. Galatasaray’ın mayıs ayı sonuna kadar 100 milyon TL’ye yakın ödemesi var ve iki kötü haber birden geldi. Kulübün kredi adına başvurduğu iki bankadan, idari anlamda belirsizlik nedeniyle olumsuz yanıt alındı. Şimdi başta Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak olmak üzere yönetim bu süreçten Galatasaray’ın zarar görmemesi adına yoğun mesai harcıyor.

İNAN KIRAÇ'TAN SÜPRİZ ÇIKIŞ
Galatasaray'da geçtiğimiz hafta yoğun bir telefon trafiği yaşandı. Ama bunların arasında en dikkat çekeni bana göre kesinlikle ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ile Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç arasında geçen telefon görüşmesi idi. Birçok kişi basit mantık ile belki bu yaşananların arkasındaki ismin İnan Kıraç’ın olduğunu ortaya atıyordu ancak durum pek öyle değil. İnan Kıraç ise, başkan vekili Albayrak’ı telefonla arayıp yaşananları tasvip etmediğini söylüyordu. İnan Kıraç konuyla ilgili olarak Albayrak'a “Bu karar ve olay mahkemeden umarım döner. Beni de mahkemede şahit olarak yazın. Gelir konuşurum. Bu böyle olmaz. Her şeyin bir usulü var. Bu işin peşini sakın bırakmayın. Bu durum Galatasaray’a da, liseye de zarar verir. Benim de, başkanın ya da yönetimin tasvip etmediğim, yanlış bulduğum, tepki gösterdiğim yanları var. Ama bu yanlış! Herkese zararı var. Ben de gelip mahkemede konuşurum.” ifadelerini kullandığı iddia edildi.

Genel kurulun final anlarında Faruk Süren, idari oylama sırasında başkan Cengiz ve yönetiminin yanına gidip “Erken seçim kararı alın, yoksa ibra edilmeyeceksiniz. Bu riski görmüyor musunuz?” çıkışında bulunmuştu. Süren’in dostane bir uyarı olarak nitelediği bu olay birçok yöneticiye göre uyarı değil, tehditti. Onlara göre, Süren samimi bir tutum içinde olsa efsane başkan kimliği ile çıkıp kürsüde konuşma yapıp tansiyonu düşürürdü.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.